Jump to content
  • Recent Posts / Topics

• 84
      Edision
      ioanis - Posted
      Ακούω από την λίστα  Radio  epistrofi... με παλιά λαικά......έχω την εντύπωση χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος ότι εκπέμπει από την Πάφο της Κύπρου.
    • 84
      Edision
      ioanis - Posted
      Έπαψαν να παίζουν απο την λίστα του Χρήστου τα κρατικά κανάλια.........αναμενόμενο άλλωστε.
    • 84
      Edision
      xristos1964 - Posted
      sorry  φιλε αλλα ετσι όπως το εγραψες είναι σαν να λες δοκιμασα τον picolo και μου αρεσε αλλα επειδή δεν ειχε εξοδο προτιμησα τον miniplus. περιμενω ακομα τον τασουλη να γραψει για ποιον λογο πρεπει κανεις να αλλαξει τον δεκτη του ,γιατι αν είναι για το webtv που όπως λεει εχει βρει και 140 καναλια αυτά τα κανει κι  ο πικολο .  
    • 84
      Edision
      ioanis - Posted
      Χρήστο ....τον δέκτη δεν τον αγόρασα παλιό...τον αγόρασα καινούριο το 2012  στα 119 ευρώ ....τότε που είχε ξεκινήσει η DIGEA. Τον προτιμώ τον δέκτη με δεύτερη έξοδο γιατί εγώ δίνω σήμα και σε άλλον δέκτη στο άλλο δωμάτιο ( υπνοδωμάτιο)......για να σου δώσω να καταλάβεις  αν κάποιος απο την οικογένεια βλέπει  Digae εγω βλέπω στο άλλο δωμάτιο  τα  arena sport  απο τον Bulgariasat χωρίς να κατεβάζω δεύτερο καλώδιο απο το lnb. Φοβάμαι ότι ξεφεύγει η κουβέντα απο το αρχικό θέμα και είμαστε ...αλλού. Επαναλαμβάνω  και πάλι  ότι ο δέκτης σου είναι πολύ καλό μηχανάκι.
    • 84
      Edision
      xristos1964 - Posted
      γιατι ομως χρειαζεσαι εξοδο για δευτερο δεκτη δεν μας εξηγεις και δεν νομιζω να είναι τοσο μεγαλο εξοδο το να αγορασεις ένα τροφοδοτικο που ετσι κι αλλοιως το διαθετει ο κάθε δεκτης. οποτε? by the way ο δεκτης σου Edision Argus Miniplus  είναι του 2012 και ο picollo του 2019  γιατι αγορασες κατι τοσο παλιο?
    • 84
      Edision
      ioanis - Posted
      Χρήστο τον δέκτη σου τον είχα στα χέρια μου λίγες μέρες πιό μπροστά.....είναι απο τους καλύτερους παίζει σχεδόν όλα τα κανάλια απο την λίστα του Τασούλη. Δεν τον κράτησα όμως γιατί το μόνο μειονέκτημα που είχε είναι ότι απουσιάζει έξοδος για τροφοδοσία δεύτερου δέκτη,η τιμή του ήταν στα 57 ευρώ και με μια αλλαγή του λογισμικού έπαιζε άψογα τα κανάλια της ERT αλλά και τα κανάλια της DIGEA. Τώρα .....για τον ΑΜΙΚΟ καλός είναι....αλλά γούστα είναι αυτά ο καθένας μας προτιμά κάτι διαφορετικό.......σημασία έχει  ότι έκανες τον κόπο ανέβασες μια λίστα που μπορεί να βοηθήσει κάποιους που την έχουν ανάγκη.
    • 84
      Edision
      xristos1964 - Posted
      για ποιο λογο να αγορασω παλι έναν νέο δεκτη ο οποιος είναι αντιγραφη του edision  που είναι και Ελληνικος στο κατω κατω, δεν καταλαβαίνω το σκεπτικο σου φιλε Τασο γιατι το εχεις γραψει τοσες φορες . Ο δεκτης που εχω edision picollo S2/T/C παιζει τα παντα από δορυφορικα terrestrisch ,kabel και ιντερνετικα το λοιπον εξηγα μου για να καταλαβω  τι παραπανω εχει το αμικο σου. Και θα ηθελα να σβησεις τα αρχεια που ανεβασα ηδη κι αν θες με διαγραφεις κιολας δεν εχω κανενα πρόβλημα.
    • 84
      Edision
      tasos.cz - Posted
      Γιαννη και Χρηστο μην παιδευεστε με την webtv για τα παλια edision. Ειναι πολυ λιγα τα καναλια της webtv που αναγνωριζουν και παιζουνε τα παλια Edision. Δωστε 40 ευρω και αγοραστε τον ΑΜΙΚΟ 8265+ που παιζει όλα τα κανάλια της webtv list  με την προυποθεση βεβαια ο πάροχος του καναλιου να διατηρησε το stream του καναλιου
    • 84
      Edision
      xristos1964 - Posted
      δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως συμβαινει με τον δεκτη  σου Γιαννης. όταν αλλαζεις καναλι καλο είναι να είναι σε μικρογραφια η εικονα και όχι σε πληρη Οθονη. εχεις το πρόγραμμα webtv στον δεκτη σου? επισης τη λιστα δεν πρεπει να την αλλαξεις ονομα αλλοιως δεν την αναγνωριζει. όπως και τη λιστα με mu3 
    • 84
      Edision
      ioanis - Posted
      Ωραίος ...τώρα μάλιστα....φόρτωσα την λίστα κάποια παίζουν..... το θέμα όμως είναι στην αλλαγή των καναλιών απο την λίστα  π.χ όταν θέλω να αλλάξω κανάλι ο δέκτης κάνει επανεκκίνηση και αυτό δεν είναι ότι καλύτερο.....προσπαθώ με διάφορα λογισμικά μπας και στρώσει ο δέκτης.

Welcome to Newsat

Welcome to Newsat, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Newsat by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends

Send personal messages to other members.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

tasos.cz

WebTV List για τον Edison ARGUS miniplus

Recommended Posts

Posted (edited)

Webtv List.rar

Χρήστο  για δοκίμασε αυτήν και δές αν ....παίζει κάποιο κανάλι ;  είναι λίγο παλιά.

Edited by ioanis

WebTV List(4).rar

Δοκίμασε και αυτή μήπως και παίζει κάτι περισσότερο.

α τελικα το βρηκα δεν είναι και τοσο δυσκολο οσο φαινεται

Δοκιμασα την 2η και παιζει μονο 2 καναλια τον φαρο και το ραδιο επιστροφη

ψαχνω τωρα για νεωτερα link .

Και ημουν ετοιμος να αγορασω τον αμικο 8265+ :classic_biggrin:

αλλα από ότι ειδα εχει το ιδιο μενου με τον εντισιον περιεργο αυτό οντως

Ευχαριστω για την γρηγορη βοηθεια  :default_post_thumbup:

Δοκιμαστε την προχειρη λιστα μου οποιος θελει η εχει webtv Receiver 

WebTV List.rar

Θα την δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα αναφέρω τα αποτελέσματα.

Δέν μπορώ να την περάσω στον δέκτη,,,,,,,μου λέει ότι το αρχείο δεν υπάρχει.

Posted (edited)
6 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Δέν μπορώ να την περάσω στον δέκτη,,,,,,,μου λέει ότι το αρχείο δεν υπάρχει.

για ποιον δεκτη όμως εχεις ?

ισως να μην ταιριαζει

Edited by xristos1964

Edision Argus miniplus highspeed ...κανονικά  η λίστα πρέπει να ταιριάζει σε όλους τους δέκτες  Edision.

Τασούλη όταν βρεις λίγο χρόνο  αν μπορείς φτιάξε μια καινούργια web.tv liste γιατί αυτή που έχουμε δεν παίζει σχεδόν τίποτα.

ανανεωμενη λιστα με πολλα περιφερειακα 

WebTV List.rar

Χρήστο κάτι κάνεις λάθος......το αρχείο δεν ανοίγει.

Γιαννη ενοεις το rar η το WebTVlist?

για δοκιμασε τωρα με αυτο

WebTV List.rar

Τό αρχείο για να το περάσω στον δέκτη πρέπει πρώτα να το αποσυμπιέσω και στην προκειμένη περίπτωση το δικό σου αρχείο δεν αποσυμπιέζεται ....ενώ οι παλιότερες λίστες απο τον καλό μου φίλο  τον Τασο ανοίγουν μια χαρά...άσχετο αν δεν παίζουν πια τα καναλια.

ποιο πρόγραμμα εχεις το winrar η τo winzip?

σε μενα παντως ανοιγουν όλα 

αλλα το εκανα και σε winzip τωρα 

WebTV List.zip

Ωραίος ...τώρα μάλιστα....φόρτωσα την λίστα κάποια παίζουν..... το θέμα όμως είναι στην αλλαγή των καναλιών απο την λίστα  π.χ όταν θέλω να αλλάξω κανάλι ο δέκτης κάνει επανεκκίνηση και αυτό δεν είναι ότι καλύτερο.....προσπαθώ με διάφορα λογισμικά μπας και στρώσει ο δέκτης.

13 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως συμβαινει με τον δεκτη  σου Γιαννης.

όταν αλλαζεις καναλι καλο είναι να είναι σε μικρογραφια η εικονα και όχι σε πληρη Οθονη.

εχεις το πρόγραμμα webtv στον δεκτη σου?

επισης τη λιστα δεν πρεπει να την αλλαξεις ονομα αλλοιως δεν την αναγνωριζει.

όπως και τη λιστα με mu3 

Γιαννη και Χρηστο μην παιδευεστε με την webtv για τα παλια edision. Ειναι πολυ λιγα τα καναλια της webtv που αναγνωριζουν και παιζουνε τα παλια Edision. Δωστε 40 ευρω και αγοραστε τον ΑΜΙΚΟ 8265+ που παιζει όλα τα κανάλια της webtv list  με την προυποθεση βεβαια ο πάροχος του καναλιου να διατηρησε το stream του καναλιου

για ποιο λογο να αγορασω παλι έναν νέο δεκτη ο οποιος είναι αντιγραφη του edision  που είναι και Ελληνικος στο κατω κατω,

δεν καταλαβαίνω το σκεπτικο σου φιλε Τασο γιατι το εχεις γραψει τοσες φορες .

Ο δεκτης που εχω edision picollo S2/T/C παιζει τα παντα από δορυφορικα terrestrisch ,kabel και ιντερνετικα το λοιπον εξηγα μου για να καταλαβω 

τι παραπανω εχει το αμικο σου.

Και θα ηθελα να σβησεις τα αρχεια που ανεβασα ηδη κι αν θες με διαγραφεις κιολας δεν εχω κανενα πρόβλημα.

Χρήστο τον δέκτη σου τον είχα στα χέρια μου λίγες μέρες πιό μπροστά.....είναι απο τους καλύτερους παίζει σχεδόν όλα τα κανάλια απο την λίστα του Τασούλη. Δεν τον κράτησα όμως γιατί το μόνο μειονέκτημα που είχε είναι ότι απουσιάζει έξοδος για τροφοδοσία δεύτερου δέκτη,η τιμή του ήταν στα 57 ευρώ και με μια αλλαγή του λογισμικού έπαιζε άψογα τα κανάλια της ERT αλλά και τα κανάλια της DIGEA:k05205:. Τώρα .....για τον ΑΜΙΚΟ καλός είναι....αλλά γούστα είναι αυτά ο καθένας μας προτιμά κάτι διαφορετικό.......σημασία έχει  ότι έκανες τον κόπο ανέβασες μια λίστα που μπορεί να βοηθήσει κάποιους που την έχουν ανάγκη.

γιατι ομως χρειαζεσαι εξοδο για δευτερο δεκτη δεν μας εξηγεις και δεν νομιζω να είναι τοσο μεγαλο εξοδο το να αγορασεις ένα τροφοδοτικο που ετσι κι αλλοιως το διαθετει ο κάθε δεκτης.

οποτε?

by the way ο δεκτης σου Edision Argus Miniplus  είναι του 2012 και ο picollo του 2019 

γιατι αγορασες κατι τοσο παλιο?

Posted (edited)

Χρήστο ....τον δέκτη δεν τον αγόρασα παλιό...τον αγόρασα καινούριο το 2012  στα 119 ευρώ ....τότε που είχε ξεκινήσει η DIGEA. Τον προτιμώ τον δέκτη με δεύτερη έξοδο γιατί εγώ δίνω σήμα και σε άλλον δέκτη στο άλλο δωμάτιο ( υπνοδωμάτιο)......για να σου δώσω να καταλάβεις  αν κάποιος απο την οικογένεια βλέπει  Digae εγω βλέπω στο άλλο δωμάτιο  τα  arena sport  απο τον Bulgariasat χωρίς να κατεβάζω δεύτερο καλώδιο απο το lnb. Φοβάμαι ότι ξεφεύγει η κουβέντα απο το αρχικό θέμα και είμαστε ...αλλού. Επαναλαμβάνω  και πάλι  ότι ο δέκτης σου είναι πολύ καλό μηχανάκι.

Edited by ioanis

sorry  φιλε αλλα ετσι όπως το εγραψες είναι σαν να λες δοκιμασα τον picolo και μου αρεσε αλλα επειδή δεν ειχε εξοδο προτιμησα τον miniplus.

περιμενω ακομα τον τασουλη να γραψει για ποιον λογο πρεπει κανεις να αλλαξει τον δεκτη του ,γιατι αν είναι για το webtv που όπως λεει εχει βρει και 140 καναλια αυτά τα κανει κι  ο πικολο .

Έπαψαν να παίζουν απο την λίστα του Χρήστου τα κρατικά κανάλια.........αναμενόμενο άλλωστε.

Στής 26/7/2019 καί ώρα 9:20 ΠΜ, Ο xristos1964 έγραψε

ποιο πρόγραμμα εχεις το winrar η τo winzip?

σε μενα παντως ανοιγουν όλα 

αλλα το εκανα και σε winzip τωρα 

WebTV List.zip

Ακούω από την λίστα  Radio  epistrofi... με παλιά λαικά......έχω την εντύπωση χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος ότι εκπέμπει από την Πάφο της Κύπρου.