Jump to content
  • Πρόσφατα Μηνύματα / Θέματα

• 1
      Κάτοπτρα
      tasos.cz - Δημοσιεύτηκε
      Γιαννακη πως να το παρω αυτο το πιατακι οταν δεν δινεις ουτε ενα στοιχειο για το πιατακι αυτο και κυριως δεν δινεις τις διαστασεις του? Ετσι οπως φαινεται στην φωτογραφια σου, μπορει καλλιστα το πιατακι να ειναι κατοπτρο 60 εκατοστων, μπορει να ειναι όμως και πανω απο ενα μετρο η διαμετρος του. ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΠΙΑΤΑΚΙ ΓΙΑΝΝΑΚΗ και μετα βλεπουμε  
    • 1
      Κάτοπτρα
      ioanis - Δημοσιεύτηκε
      "Οι εικόνες δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες"
    • 19
      Κάτοπτρα
      tasos.cz - Δημοσιεύτηκε
      Προτείνω στον διαχειριστή του φόρουμ να μεταφέρει τούτο το πολύ ενδιαφέρον θέμα που δημιούργησε ο φίλος scottis στην ενότητα "Επι του παντός "Το Καφενείο μας""   και στην ενότητα "Δορυφορικά και Χαλαρά" εδώ: "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες" όπου θα συνεχίσουμε την  χαλαρή κουβέντα μας για τα δορυφορικά και ότι άλλο προκύψει μεταξύ σοβαρού και αστείου μια και το γέλιο είναι το αλάτι της ζωής. Εννοείται ότι στην κουβέντα μας  θα είμαστε χαλαροί χωρίς να βρίζουμε και να προσβάλουμε κανένα όπως το έχουμε πράξει στο παρόν θέμα μέχρι τώρα.
    • 19
      Κάτοπτρα
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      O Vielsis γνωρίζει πολύ περισσότερα απο όσα νομίζεις πάνω στην δορυφορική τηλεόραση.Στην Ελλάδα θεωρείται ο καλύτερος γνώστης της δορυφορικής τηλεόρασης
      για αυτό και φρόντισα να τον κάνω συνιδιοκτήτη του Olympus Satellite Center. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φιλοδοξίες έτρεφες στο πρόσωπο του serovic και έχεις μείνει με το παράπονο. Αφου ξέρεις τον Tito μηπως μπορείς να μου απαντήσεις στα ερωτήματα πότε έφτιαξε την εταιρεία titosat και απο πότε άρχισε να πουλάει φασονατζίδικα πιάτα στην αγορά; Ο Τίτο είχε πουλήσει το γιουγκοσλαβικό διαστημικό πρόγραμμα στις ΗΠΑ
      Σύμφωνα με το σλοβενικό ντοκιμαντέρ «Χιούστον, έχουμε πρόβλημα!». Το μεγαλύτερο μυστικό υπόγειο διαστημικό κέντρο στην Ευρώπη, είχε κατασκευαστεί από τον ισόβιο ηγέτη της Γιουγκοσλαβίας Γιόσιπ Μπροζ Τίτο στη στρατιωτική βάση «Ζέλιαβα», στο Μπίχατς της Βοσνίας- Ερζεγοβίνης και έφερε το συνωμοτικό όνομα «Object 505», υποστηρίζεται στο σλοβενικό ντοκιμαντέρ, με τίτλο «Χιούστον, έχουμε πρόβλημα!». Στα τέλη της δεκαετίας του 1960, η CIA, δήθεν, το ανακάλυψε και όλη η τεχνολογία για την πτήση στο διάστημα «παραχωρήθηκε» στις ΗΠΑ έναντι 2,5 δισ. δολαρίων. "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες"
    • 19
      Κάτοπτρα
      tasos.cz - Δημοσιεύτηκε
      Μια και αναφερόμενος στην Ρωξάνη μας έστειλες το αραβικό youtube, μην ξεχασω να σου αφιερωσω και εγώ την παρακάτω μέγα επιτυχία απο το αραβικό μουσικό στερέωμα.  
    • 19
      Κάτοπτρα
      tasos.cz - Δημοσιεύτηκε
      Συμφωνω μαζι σου ότι στην Πατριδα πολλές φορές  γινεται κατάληψη θέσεων απο άσχετα μυαλά. Ο φίλος σου Βλάσσης Τσάκας όμως εχει σχέση με τα δορυφορικά όσο και η κουτσή Μαρία με την ΝΑΣΑ. Ο serovic τον οποιο γνωρίζεις πολύ καλά μια και ήτανε μια απο τις πολλές προσωπίδες σου ητανε ενα λαμπρό αστέρι που εμφανιστηκε λάμποντας στο δορυφορικό στερέωμα πολλα υποσχόμενος. Δυστυχως εσβησες  άδοξα απο τις μαμακείες σου. Τον Tito βεβαίως τον ξέρω , ποιός δεν ξέρει τον Josip Broz Tito που ήταν το εθνικό σύμβολο των Γιουγκοσλαβων στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο στην αντίσταση κατα των Ναζί, βλέπε φώτο ό "Οι εικόνες δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες"
    • 19
      Κάτοπτρα
      tasos.cz - Δημοσιεύτηκε
      Άρτεμης Σώρρας, Βλάσης Τσάκας, Αινσταιν, Πρίγκηπας Αλ Σαούντ κλπ. διάσημα πρόσωπα παρελαυνουν απο την στήλη τούτη. Και όλοι αυτοί πλαισιωμένοι απο το OLYMPUS SATELLITE CENTER (O.S.C.) με τα τερατωδη κάτοπτρα και τις πανίσχυρες δορυφορικές κάρτες.  Πράγματι ωραία περνάμε .   Οι εικόνες που έστειλες απο την λήψη των feeds εδω   "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες" είναι πράγματι υπέροχες. Αποδεικνύεται οτι εσεις εκει στο OLYMPUS SATELLITE CENTER κάνετε πολύ καλή δουλίτσα . 
    • 19
      Κάτοπτρα
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      Τον Hellassat τον χάσαμε απο το χαρακτηριστικό που διακρίνει την ελληνική πραγματικότητα.Ποιο είναι αυτό; Η κατάληψη θέσεων απο άσχετα μυαλά.
      Για αυτό πιο πάνω σου είπα πως ο Βλάσσης είναι μια χαρά άνθρωπος και δεν έχω βρει κάτι καλύτερο απο αυτό στην δορυφορική πιάτσα τόσα χρόνια
      Τουλάχιστον αυτός εχει κονέ.Οι άλλοι εκτός απο άσχετοι δεν έχουν ούτε κονέ. Όσο για τον serovic δεν τον ξέρω τον κύριο.Τι είναι αυτός; Σλάβος "κατασκευαστής"- έμπορος φασονατζίδικων δορυφορικών πιατών,σαν τον Tito; Τον ξέρεις τον Tito; A part of the Arabsat world; Γουστάρω! Κατάλαβες τώρα γιατί μας πούλησε ο πρίγκηπας; Μόλις του είπαμε για Όλυμπο (olympus satellite center),θυμήθηκε την Μακεδονία και την εκστρατεία του Μεγάλου Αλεξάνδρου που τους άλλαξε τα φώτα και λάκισε.Κάναμε βλακεία όμως που δεν αναφερθήκαμε στην Ρωξάνη,μπας και τον μεταπείσουμε  
    • 19
      Κάτοπτρα
      tasos.cz - Δημοσιεύτηκε
    • 19
      Κάτοπτρα
      tasos.cz - Δημοσιεύτηκε
      Τελικά είσαι ο μοιραιος ανθρωπος. Εξαιτιας σου χασαμε τον Hellasat,  χασαμε τον Πρίγκηπα Αλ Σαούντ, χασαμε και τον serovic.   Για τον serovic  ειναι μικρο κακο που τον χασαμε, αλλα  η απωλεια του Hellasat εξαιτιας σου μας στοίχισε Πρίγκηπα Αλ Σαούντ

Καλώς ήρθες επισκέπτη στο Newsat

Όπως και στις περισσότερες κοινότητες στο διαδίκτυο, ετσι και εδώ πρέπει να εγγραφείτε για να αποκτήσετε πλήρες πρόσβαση και να δημοσιεύσετε στην κοινότητα μας. Είναι μια εύκολη διαδικασία που απαιτεί ελάχιστες πληροφορίες για την εγγραφή σας. Αποκτήστε πρόσβαση στο  Newsat συνδέοντας ή δημιουργώντας έναν λογαριασμό. Εσύ τι κάθεσαι και δεν το κάνεις? :classic_happy:

scottis

Αγορά κατόπτρου για στήσιμο satellite center

Recommended Posts

Ένας γειτονάς μου στο Ελλάντα θέλει να φτιάξει ένα satellite center και ζήτησε βοήθεια περι προτάσεων δορυφορικών κατόπτρων.Επειδή δεν του περισσεύουν πολλά λεφτά μου ζήτησε να του βρω κάτι μεγάλο και φτηνό.

Βρήκα αυτό εδώ 330cm P/M Aluminium, ARIS.

Σε τιμή μόλις 1500 ευρώ.Τζάμπα δηλαδή

Αν σκεφτείτε πως ένα 2,4m PRODELIN o Palmos το δίνει 3 χιλιάρικα,τα 1500 για ένα 3,3m δεν είναι ευκαιρία; (Ποιος ηλίθιος πάει και αγοράζει prodelin δεν μπορώ να καταλάβω.)

Μια ματιά που έριξα στο νετ,όλα τα ευρωπαικά satellite center πιάτα σαν το ARIS διαθέτουν.

Το μόνο που με χαλάει είναι,πως δεν μπορώ να το βρω σε 3,4m.Θα μου πεις για 10 πόντοι,σιγά το πράγμα;Α,φίλοι μου 10 πόντοι,είναι 10 πόντοι.Ο γείτονας μου το ξεκαθάρισε απο την αρχή.Θέλω να φτιάξω κορυφαίο satellite center.Ο φίλος μου ο ντόκτορ, μου είπε πως η  American Meteorological Society (AMS) κάποτε χρησιμοποιούσε κάτι πρωτοποριακά 3,4m παραβολικά πιάτα για λήψη δεδομένων απο τους μετεορολογικούς δορυφόρους,αλλά δυστυχώς η εταιρεία που τα κατασκεύαζε μετά την κρίση του 2008 με την Lehman brothers χρεοκόπησε και έκλεισε

Μπορεί κάποιος να μου πει που θα μπορέσω να βρω 3,4m παραβολικό πιάτο με αλουμινοφτερά και να κοστίζει αίντε κανα κατοστάρικο παραπάνω; Ε,μην πληρώσουμε τους τελευταίους 10 πόντους όσο κοστίζουν οι άλλοι 330.

Η Engel εκτός απο 3,1 μπας και βγάζει στα 3,4;

"Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες"

Υ.Γ.: Μεταξύ μας,γιατί όλοι βγάζουν το ίδιο σχέδιο και το μόνο που αλλάζει είναι η ονομασία;  Μου μυρίζει φασονατζιδήλα,αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες! Όπως λέει και ο γειτονάς μου,το μέγεθος μετράει πάντα! Τι φασον και ξεφασόν! Σε αυτό συμφωνώ και εγώ! Στο κάτω κάτω της γραφής όπως λέει και ο φίλος μου ο ντόκτορ όταν θέλει να εξοικονομήσει λεφτά ,"πολλοί θα δουν,λίγοι θα καταλάβουν"

Κοινοποίηση του μηνύματος

Οταν χρησιμοποιείς κόσμιο ύφος όπως στα δύο τελευταία σου μηνύματα τότε είσαι και ο πρώτος :award: .

Μπράβο σου που με τέτοιο τρόπο αρχίζεις  να προσφέρεις θετικά στο φόρουμ  :SFGSFGSF:

9 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Οταν χρησιμοποιείς κόσμιο ύφος όπως στα δύο τελευταία σου μηνύματα τότε είσαι και ο πρώτος :award: .

Μπράβο σου που με τέτοιο τρόπο αρχίζεις  να προσφέρεις θετικά στο φόρουμ  :SFGSFGSF:

Τώρα εκπροσωπώ το Olympus Satellite Center (O.S.C.).Είμαι ο διευθυντής και ιδιοκτήτης του πλειοψηφικού μετοχικού πακέτου του κορυφαίου και συνάμα του πιο ακριβού ιδιωτικού δορυφορικού κέντρου του πλανήτη.Δεν γίνεται απο αυτό το μετερίζι να έχω εριστικές διαθέσεις διότι θα εκθέσω ανεπανόρθωτα και θα αμαυρώσω την φήμη του δορυφορικού κέντρου.

Όλα καλά Κύριε Δ/ντά, μόνο με την φωτογραφία σου του απατεωνίσκου Άρτεμη Σώρρας τα χαλάς. Μπορούσες να επιλέξεις για προσωπική φωτο με πρόσωπο περισσότερης εμπιστοσύνης, οπως πχ ένας απο τους τρείς παρακάτω φερέγγυους κυρίους διεθνούς κύρους

Έβαλα του συνιδιοκτήτη του δορυφορικού κέντρου κατόπιν προσωπικής εγκρίσεως.Πιστεύω ο συνεργάτης μου θα είναι ο πιο κατάλληλος άνθρωπος για τις αναφορές στα δορυφορικά αθλητικά δρώμενα και πολύ περισσότερο στα feed αθλητικού περιεχομένου

Πάλι επέλεξες για  φώτο κάπιον πατάτα όπως είναι ο Βλάσης Τσάκας . Να μια ωραία φώτο που θα σου ταίριαζε μια και κατ΄εμέ είσαι (δορυφορική) διάνοια

Επεξεργάστηκε από tasos.cz

2 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Πάλι επέλεξες για  φώτο κάπιον πατάτα. Να μια ωραία φώτο που θα σου ταίριαζε μια και κατ΄εμέ είσαι (δορυφορική) διάνοια

Έχεις μπερδευτεί.Προσωπικότητες σαν το Αινστάιν εργάζονται στο Cern.Τα ιδιωτικά δορυφορικά κέντρα στελεχώνονται απο προσωπικότητες σαν την δικιά μου και του συνεργάτη μου

Τον Βλάση Τσάκα βρηκες να επιλεξεις για συνεργάτη? Ελεος 

Επεξεργάστηκε από tasos.cz

5 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Τον Βλάση Τσάκα βρηκες να επιλεξεις για συνεργάτη? Ελεος 

Τι έχει ο Βλάσσης; Μια χαρά άνθρωπος! Τόσα χρόνια στην δορυφορική πιάτσα δεν έχω συναντήσει ανθρώπους καλύτερους απο τον Βλάσση και σε επίπεδο επαγγελματισμού και σε επίπεδο ηθικής.

Α! Σύντροφε Τσε μου στειλες κανα πριβε μήνυμα.Είδα μια ειδοποίηση την χρονική στιγμή που ο Takis με είχε στον πάγο.Έψαξα να βρω στις ρυθμίσεις για προσωπικα μηνυματα αλλα δεν βρήκα κάτι

Επεξεργάστηκε από scottis

Αφου επιμένεις στον Βλάση Τσάκα τότε βάλε για φωτο σου τον Αλ Σαούντ, για τον οποιο επέμενε ο Βλάσης Τσάκας. Να μια φωτο που θα σου ταίριαζε "Πρίγκηπα Αλ Σαούντ"

9 λεπτά πριν, Ο scottis έγραψε

Α! Σύντροφε Τσε μου στειλες κανα πριβε μήνυμα.Είδα μια ειδοποίηση την χρονική στιγμή που ο Takis με είχε στον πάγο.Έψαξα να βρω στις ρυθμίσεις για προσωπικα μηνυματα αλλα δεν βρήκα κάτι

Σου το εστειλα την εποχη που ησουνα ακομη ο serovic. 

Στο χρωστουσα να σου το στείλω και τωρα μια και ειναι παντα επικαιρο στην περιπτωση σου Πρίγκηπα Αλ Σαούντ

11 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Αφου επιμένεις στον Βλάση Τσάκα τότε βάλε για φωτο σου τον Αλ Σαούντ, για τον οποιο επέμενε ο Βλάσης Τσάκας. Να μια φωτο που θα σου ταίριαζε "Πρίγκηπα Αλ Σαούντ"

Ο πρίγκηπας μας πούλησε χρηματοδοτώντας τους Αραβοκύπριους.Ζήτησα δια του Βλάσση συνεργασία με τον πρίγκηπα ώστε να παραμείνει σε ελληνικά χέρια ο hellassat προσφεροντάς του δορυφορική τεχνογνωσία,αλλά εκείνος αρνήθηκε και στράφηκε στην Κύπρο που πρόσφερε έδαφος για πολυποίκιλες business

Τελικά είσαι ο μοιραιος ανθρωπος. Εξαιτιας σου χασαμε τον Hellasat,  χασαμε τον Πρίγκηπα Αλ Σαούντ, χασαμε και τον serovic.  

Για τον serovic  ειναι μικρο κακο που τον χασαμε, αλλα  η απωλεια του Hellasat εξαιτιας σου μας στοίχισε Πρίγκηπα Αλ Σαούντ

9 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Τελικά είσαι ο μοιραιος ανθρωπος. Εξαιτιας σου χασαμε τον Hellasat,  χασαμε τον Πρίγκηπα Αλ Σαούντ, χασαμε και τον serovic.  

Για τον serovic  ειναι μικρο κακο που τον χασαμε, αλλα  η απωλεια του Hellasat εξαιτιας σου μας στοίχισε Πρίγκηπα Αλ Σαούντ

Τον Hellassat τον χάσαμε απο το χαρακτηριστικό που διακρίνει την ελληνική πραγματικότητα.Ποιο είναι αυτό; Η κατάληψη θέσεων απο άσχετα μυαλά.
Για αυτό πιο πάνω σου είπα πως ο Βλάσσης είναι μια χαρά άνθρωπος και δεν έχω βρει κάτι καλύτερο απο αυτό στην δορυφορική πιάτσα τόσα χρόνια
Τουλάχιστον αυτός εχει κονέ.Οι άλλοι εκτός απο άσχετοι δεν έχουν ούτε κονέ.

Όσο για τον serovic δεν τον ξέρω τον κύριο.Τι είναι αυτός; Σλάβος "κατασκευαστής"- έμπορος φασονατζίδικων δορυφορικών πιατών,σαν τον Tito; Τον ξέρεις τον Tito;

7 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

A part of the Arabsat world; Γουστάρω!

Κατάλαβες τώρα γιατί μας πούλησε ο πρίγκηπας; Μόλις του είπαμε για Όλυμπο (olympus satellite center),θυμήθηκε την Μακεδονία και την εκστρατεία του Μεγάλου Αλεξάνδρου που τους άλλαξε τα φώτα και λάκισε.Κάναμε βλακεία όμως που δεν αναφερθήκαμε στην Ρωξάνη,μπας και τον μεταπείσουμε

Άρτεμης Σώρρας, Βλάσης Τσάκας, Αινσταιν, Πρίγκηπας Αλ Σαούντ κλπ. διάσημα πρόσωπα παρελαυνουν απο την στήλη τούτη. Και όλοι αυτοί πλαισιωμένοι απο το OLYMPUS SATELLITE CENTER (O.S.C.) με τα τερατωδη κάτοπτρα και τις πανίσχυρες δορυφορικές κάρτες:k0561:

Πράγματι ωραία περνάμε :k05164:.  

Οι εικόνες που έστειλες απο την λήψη των feeds εδω  

είναι πράγματι υπέροχες. Αποδεικνύεται οτι εσεις εκει στο OLYMPUS SATELLITE CENTER κάνετε πολύ καλή δουλίτσα:k0562:

19 ωρες πριν , Ο scottis έγραψε

Τουλάχιστον αυτός εχει κονέ.Οι άλλοι εκτός απο άσχετοι δεν έχουν ούτε κονέ.

Όσο για τον serovic δεν τον ξέρω τον κύριο.Τι είναι αυτός; Σλάβος "κατασκευαστής"- έμπορος φασονατζίδικων δορυφορικών πιατών,σαν τον Tito; Τον ξέρεις τον Tito;

Συμφωνω μαζι σου ότι στην Πατριδα πολλές φορές  γινεται κατάληψη θέσεων απο άσχετα μυαλά.

Ο φίλος σου Βλάσσης Τσάκας όμως εχει σχέση με τα δορυφορικά όσο και η κουτσή Μαρία με την ΝΑΣΑ.

Ο serovic τον οποιο γνωρίζεις πολύ καλά μια και ήτανε μια απο τις πολλές προσωπίδες σου ητανε ενα λαμπρό αστέρι που εμφανιστηκε λάμποντας στο δορυφορικό στερέωμα πολλα υποσχόμενος. Δυστυχως εσβησες  άδοξα απο τις μαμακείες σου.

Τον Tito βεβαίως τον ξέρω , ποιός δεν ξέρει τον Josip Broz Tito που ήταν το εθνικό σύμβολο των Γιουγκοσλαβων στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο στην αντίσταση κατα των Ναζί, βλέπε φώτο

ό

Μια και αναφερόμενος στην Ρωξάνη μας έστειλες το αραβικό youtube, μην ξεχασω να σου αφιερωσω και εγώ την παρακάτω μέγα επιτυχία απο το αραβικό μουσικό στερέωμα.

6 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Συμφωνω μαζι σου ότι στην Πατριδα πολλές φορές  γινεται κατάληψη θέσεων απο άσχετα μυαλά.

Ο φίλος σου Βλάσσης Τσάκας όμως εχει σχέση με τα δορυφορικά όσο και η κουτσή Μαρία με την ΝΑΣΑ.

Ο serovic τον οποιο γνωρίζεις πολύ καλά μια και ήτανε μια απο τις πολλές προσωπίδες σου ητανε ενα λαμπρό αστέρι που εμφανιστηκε λάμποντας στο δορυφορικό στερέωμα πολλα υποσχόμενος. Δυστυχως εσβησες  άδοξα απο τις μαμακείες σου.

Τον Tito βεβαίως τον ξέρω , ποιός δεν ξέρει τον Josip Broz Tito που ήταν το εθνικό σύμβολο των Γιουγκοσλαβων στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο στην αντίσταση κατα των Ναζί, βλέπε φώτο

ό

O Vielsis γνωρίζει πολύ περισσότερα απο όσα νομίζεις πάνω στην δορυφορική τηλεόραση.Στην Ελλάδα θεωρείται ο καλύτερος γνώστης της δορυφορικής τηλεόρασης
για αυτό και φρόντισα να τον κάνω συνιδιοκτήτη του Olympus Satellite Center.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φιλοδοξίες έτρεφες στο πρόσωπο του serovic και έχεις μείνει με το παράπονο.

Αφου ξέρεις τον Tito μηπως μπορείς να μου απαντήσεις στα ερωτήματα πότε έφτιαξε την εταιρεία titosat και απο πότε άρχισε να πουλάει φασονατζίδικα πιάτα στην αγορά;

Ο Τίτο είχε πουλήσει το γιουγκοσλαβικό διαστημικό πρόγραμμα στις ΗΠΑ
Σύμφωνα με το σλοβενικό ντοκιμαντέρ «Χιούστον, έχουμε πρόβλημα!».

Το μεγαλύτερο μυστικό υπόγειο διαστημικό κέντρο στην Ευρώπη, είχε κατασκευαστεί από τον ισόβιο ηγέτη της Γιουγκοσλαβίας Γιόσιπ Μπροζ Τίτο στη στρατιωτική βάση «Ζέλιαβα», στο Μπίχατς της Βοσνίας- Ερζεγοβίνης και έφερε το συνωμοτικό όνομα «Object 505», υποστηρίζεται στο σλοβενικό ντοκιμαντέρ, με τίτλο «Χιούστον, έχουμε πρόβλημα!».

Στα τέλη της δεκαετίας του 1960, η CIA, δήθεν, το ανακάλυψε και όλη η τεχνολογία για την πτήση στο διάστημα «παραχωρήθηκε» στις ΗΠΑ έναντι 2,5 δισ. δολαρίων.

Προτείνω στον διαχειριστή του φόρουμ να μεταφέρει τούτο το πολύ ενδιαφέρον θέμα που δημιούργησε ο φίλος scottis στην ενότητα "Επι του παντός "Το Καφενείο μας""   και στην ενότητα "Δορυφορικά και Χαλαρά" εδώ:

όπου θα συνεχίσουμε την  χαλαρή κουβέντα μας για τα δορυφορικά και ότι άλλο προκύψει μεταξύ σοβαρού και αστείου μια και το γέλιο είναι το αλάτι της ζωής. Εννοείται ότι στην κουβέντα μας  θα είμαστε χαλαροί χωρίς να βρίζουμε και να προσβάλουμε κανένα όπως το έχουμε πράξει στο παρόν θέμα μέχρι τώρα.

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα