Jump to content
  • Πρόσφατα Μηνύματα / Θέματα

• 36
      Sat Feeds
      Kypros_Pambou - Δημοσιεύτηκε
      Φίλε μου καλό ξημερωμα (4πμ) από την Μεγαλόνησο. Είμαι εφημερία και δεν μπορούσα να σου απαντήσω πιο γρήγορα. Βλέπεις εμείς είμαστε πραγματικοί άνθρωποι και δεν κρυβόμαστε. Σώζουμε ζωές εδώ.
      Δεν ξέρω για πιο άτομο Τσάκα αναφέρεσαι και ούτε ξέρω ποιος είναι ο άνθρωπος.
      Τώρα για εσένα και τα ξεσκεπάσματα που λες ότι έκανες δικαιωμα σου να λες ότι θες. Γι'αυτό υπάρχει και η Δημοκρατία !!!!!
      Σου είπα πες μου πως βρίσκουμε τα μπισκότα χωρίς CSA και δεν απάντησες.
      Σου είπα να κάτσεις να μάθεις για τα spins των AMS δορυφορικών κεραιών και πάλι δεν απάντησες (την πας αλλού την συζήτηση και δεν απαντάς όπως λες και εσύ ) !!!!! Φαίνεται η Google δεν βγάζει τέτοια αποτελέσματα  !!!! Εχεις δεις καμία Famaval 3μ να βγάζει σήμα εκπομπής πάνω από 24dB. Το μόνο που έχω δει είναι μία Laminas 3.7m (Googlαρε να μάθεις)  στα 23.6dB. Αλλά φίλε μου ξερόλα Μπάμπη εσύ είσαι με μία " Titan 15m " που όλα τα ισωπεδώνει !!!! Που να καταδεκτείς να κατέβεις στο επίπεδο το δικό μας.
      Ειλικρινά σε ευχαριστώ που ασχολήσε μαζί μου και προσπαθείς να με μειώσεις !!!! Σου είχα γράψει στο παλιό site ότι " Οσα δεν φτάνει η αλεπού .......... " αλλά φαίνεται δεν τα χωράει το κονσερβοκούτι μυαλό σου.
      Περιμένω απαντήσεις στα ερωτήματα αν θες να υπάρχει ένας διάλογος αλλιώς θα συνεχίσεις από εκεί που έμεινες.
      Πάντως η περίπτωση σου ιατρικώς ονομάζεται σύνδρομο κατωτερότητας με επιθετικές συμπεριφορές ( "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες" )

Και πάλι σε ευχαριστώ
    • 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      ο σύντροφος Τσε κατηγορούσε τον Τσάκα για το ήθος του και του απάντησα πως στην δορυφορική πιάτσα δεν έχω συναντήσει κάτι καλύτερο απο τον Τσάκα και σε επίπεδο γνώσεων και σε επίπεδο ήθους. Μέσα απο αυτό τον διάλογο επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά. Κάποτε μίλησα για δορυφορική αλητεία.Ήξερα τι έλεγα. Το να εκτελείς απάτες για να βγάλει φράγκα το καταλαβαίνω,αλλά το να χρησιμοποιείς απατεωνίστικες μεθόδους για να πουλάς image στα δορυφορικά φόρουμ αυτό
      δεν μπορώ να το καταλάβω. Πρέπει να έχεις ψυχική διαταραχή για να πουλάς παπατζιλίκια σε όλα τα δορυφορικά φόρουμ προκειμένου να αισθανθείς πως είσαι κάτι.Δεν μπορώ να βρω κανένα λόγο που να κάνει κάποιον χομπίστα της δορυφορικής παπατζή για να εισπράξει τα χειροκροτήματα των υπόλοιπων χομπιστών. Βάφτισες το famaval ως εξωγήινη τεχνολογία Γιατί; Επειδή έχεις καβούρια στις τσέπες και δεν ήθελες να πάρεις ένα ακριβό επώνυμο πιάτο ή επειδή νόμιζες πως είσαι τόσο έξυπνος που δεν θα σε καταλάβαινε κανείς και έτσι με λιγότερο κόστος θα έκανες περισσότερο κρότο; Δεν μπορεί να επιβιώσει ένας έξυπνος μέσα σε φόρουμ ηλιθίων.Δεν το έχεις καταλάβει ακόμη;Είμαι ο μόνος που σε ξεσκέπασε και σφαδάζεις απο τον πόνο σε σημείο να παρακαλάς να μάθεις την ταυτοτητά μου. Καίγεσαι να μάθεις για το ποιος είναι αυτός ο φούστης που κατάλαβε τα παπατζιλίκια που πουλάς.Καίγεσαι να μάθεις ποιο είναι αυτό το τσογλάνι που κατάφερε αυτό που δεν κατάφερε κανείς άλλος σε οποιοδήποτε άλλο φόρουμ και σε οποιαδήποτε άλλη δορυφορική συζήτηση. Έχεις τόσο θράσος που αντι να ζήτησεις συγνώμη απο τα φιλαράκια σου που τα κοροιδεύεις τόσα χρόνια,λες πως δεν σε νοιάζει πως σε χαρακτηρίζω. Αυτό λέγεται η ανηθικότητα της φύσης της προσωπικότητας του παπατζή. Φυσικά και οι παπατζήδες δεν είναι αρεστοι σε όλους,όπως το ίδιο συμβαίνει με τις πάσης φύσεως παραβατικές και ανήθικες προσωπικότητες. Το παιχνίδι ήταν στημένο αγαπητέ.Είχα καταλάβει απο την πρώτη στιγμή που σε γνώρισα τι καπνό φουμάρεις και είπα να στήσω παγιδούλα.Αφού είδα τα παπατζιλίκια που πουλούσες περι The most expensive private satellite center of the galaxy,έθεσα το σχέδιο σε εφαρμογή. Λές τυχαία να έκανα αυτη εδώ την στήλη; Λες τυχαία να δημοσιευα τόσες φωτογραφίες απο τα feed.Λες να είχα όρεξη να κάνω printscreen αυτά που έβλεπα;
      Σου έριχνα δολωματάκια για να τσιμπήσεις και τελικά τσίμπησες και σε οδήγησα εκεί που ήθελα.Στο ξεσκέπασμα!
    • 36
      Sat Feeds
      Δικαιωμα σου ΞΕΡΟΛΑ ΜΠΑΜΠΗ να νομίζεις ότι θες για μένα. Δεν υπάρχει απολύτος κάνένας λόγος να σου αποδείξω κάτι.
      Δεν μπορούμε να αρέσουμε σ'όλους !!!!! Υπάρχουν άτομα που δεν τους αρέσει ούτε η σοκολάτα !!!!!
      Σε λυπάμαι φίλε Azar,Serovic,Goris,Scottis και δεν ξέρω ποιο άλλο όνομα χρησιμοποιείς γιατί ΟΛΟΙ σου γύρισαν την πλάτη.
      Είσαι πραγματικά για λύπηση.
      Υ.Γ. Αν θες πραγματικά να είσαι μέλος αυτού του forum και γενικώς κοινωνικό άτομο  ...... άλλαξε μυαλα΄. Δεν έχεις υπόθεση φίλε μου Αρκετά ασχολήθηκα ..........

• 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      έχεις διαλέξει τον δρόμο του παραλογισμού,για να μην παραδεχτείς πως πουλάς παπατζηλίκια στον δορυφορικό κοσμάκη.Απο το γεγονός πως προτίθεσαι να αγοράσεις ακόμη ένα φαντασμοπιάτο της φαντασμοAMS σημαίνει πως γνωρίζεις την αλήθεια και πως κανείς πωλητής δεν σε κορόιδεψε. Είσαι θύτης λοιπόν και όχι θύμα.Το να έγινε κοροιδάκι ενός παπατζή το καταλαβαίνω,αλλά το να υπερασπίζεσαι την απάτη και την κοροιδία αυτό μόνο ένα
      πράγμα καταδεικνύει.Πως είσαι θύτης! Δεν έπεσες θύμα κανενός παπατζή. Εσύ είσαι ο παπατζής! Εσύ βάφτισες το famaval ως AMS. Όπως γνώριζες και για τον tito πως είναι φασονατζής και για να μην θίξεις τιτοπιάτο σου,υποστήριξες πως αυτό έχει κατασκευαστεί στον Καναδά και στην Αμερική. Δεν πήραμε πτυχίο παθολόγου στην Ρουμανία.Αν παίρναμε ίσως να μπορούσες να μας ξεγελάσεις. Απο όλον τον δορυφορικό κόσμο είτε ξένο-είτε ελληνικό είμαι ο μόνος που ανακάλυψε το πόσο μεγάλος παπατζής είσαι.Έπεσες σε πιο μεγάλη ..ουτανα που σε ξεσκέπασε
    • 36
      Sat Feeds
      Βρε ξερόλα Μπάμπη !!!!!! H Famaval είναι μία Prime Focus 2.4m με φτερά 40cm. H AMS είναι 2.6μ με 50cm φτερα. ΞΕΡΟΛΑ ΜΠΑΜΠΗ. Επίσης Googlαρε γιατί μόνο έτσι μαθαίνεις περί δορυφορικών πως πάνε τα spins της κάθε κεραίας. Εκτός απο ΞΕΡΟΛΑΣ είσαι και "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες"
      Αν ερθεις στην Μεγαλόνησο να σου δώσω το τηλ μου να έρθεις να την δεις και από κοντά. Απλά σε ενημερώνω ότι θα βαλω και μία ακόμη AMS 3.2m ( 1 piece ) τον ερχόμενο Απρίλιο ,
      Και κάτι τελευταίο .... Πως με έβαλες στη θέση μου .....???  Εδ,ω γελάμε !!!!! Σου είχα γράψει κάτι αλλά φαίνεται ότι δεν διαβάζεις τι σου λέω 
      ΑΛΛΟ Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΑΓΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ TITOSAT.
      Δεν προκειται να ασχοληθώ άλλο .
    • 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      Δεν κάνουμε κουβέντα για αναφορές λήψεων.Κάνουμε κουβέντα για τα φαντασμοπιάτα της φαντασμοAMS.Μην την πας αλλού την συζήτηση. Ο εγωισμός σου είναι τέτοιος που σε οδηγεί σε διασυρμό. Δεν είπα πως το αλουμινοκατσαρολικό σου δεν αξίζει.Είπα πως το αλουμινοκατσαρολικό σου είναι ένα φιατάκι και εσύ το έχεις βαφτίσει ως φεράρι. Τα φιατάκια είναι μια χαρά αυτοκίνητα αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι φεράρι.Το famaval σου είναι ένα ωραίο πιάτο,ειδικά αν το έχεις αγοράσει 1500 ευρώ,
      αλλά δεν είναι high-end πιάτο.Είναι πιάτο που μπορούν να αποκτήσουν όλοι. Ξέρεις κάτι; Τον δορυφορικό κόσμο εκεί έξω μπορεί να τον κοροιδεύεις πως διαθέτεις πιάτο της AMS, απο σήμερα και πέρα που έμαθες την αλήθεια κατά πόσο θα μπορείς να κοροιδεύεις τον εαυτό σου; Εκτός αν την αλήθεια την ήξερες ανέκαθεν και πουλούσες εσύ παπατζιλίκι μέχρι που βρέθηκα εγώ στον δρόμο σου και σε έβαλα στην θέση σου. Ποιος είναι τελικά ο παπατζής; Ο πωλητής του πιάτου,ο προμηθευτής του πωλητή ή εσύ ο ίδιος; Αυτό θα μας το απαντήσεις εσύ!
    • 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      έχεις μπερδέψει την έννοια του παπατζή-απατεώνα με την έννοια του δορυφορικά άσχετου.Δεν είπα πως αυτός που σου πούλησε το πιάτο ήταν άσχετος,αλλά είπα πως ήταν απατεώνας. Ο απατεώνας έχει να κάνει με την ηθική πλευρά του ατόμου που ασχολείται με την δορυφορική και ο άσχετος έχει να κάνει με την πλευρά των γνώσεων.
      Και ο αρχιμάστορας των τηλεπικοινωνιακών σχεδιασμών-εφαρμογών του ΝΑΤΟ να σου το προμήθευσε το πιάτο δεν αλλάζει κάτι.Δεν έχει να κάνει με το επίπεδο
      γνώσεων του προμηθευτή αλλά με το επίπεδο ηθικής. Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να ήταν άσχετος και ο τύπος που σου το πούλησε και ο ίδιος να έχει πέσει θύμα του προμηθευτή του. Φτιάχνω εικόνα στο μυαλό μου,του ευρωξεπουπουλιάσματος σου.Ο τύπος να θεωρείται κορυφαίος γνώστης μια και έχει κάνει εγκαταστάσεις στην αμερικανική πρεσβεία,εσύ να έχεις καυτό πόθο να αποκτήσεις κάτι ξεχωριστό,κάτι που δεν έχει κανείς άλλος στο γιουρόπα,άκουσες και το βαρύγδουπο American mobile Satellite και αυτό ήταν Φαντάζομαι μόνο τα υποτιθέμενα μεταφορικά-τελωνεία πόσο θα σου κόστισαν.Αν ήρθε πακεταρισμένο και με το air force one παρέα με τον Ομπάμα,ε; Υπολόγισε κανα διχιλιαρο.Το ίδιο το πιάτο πόσο να κόστισε; Τα τρία χιλιάρικα τα θεωρώ λίγα.3,4m made in του φαντάσματος της AMS δεν θα κόστιζε κανα πεντοχίλιαρο; Πόσο ήταν το μέγεθος της απάτης;Πόσο hard ξεπουπούλιασμα έπεσε; Το famaval στα 3,3 το βρίσκω 1500 ευρώ.Θα σου βάλω και 300 ευρώ τα μεταφορικά γιατί είμαι Large τύπος 1800 ευρώ,αίντε 2 χιλιάρικα. Τα 2 χιλιάρικα εσύ θα τα πλήρωσες μόνο για τα μεταφορικά.Άρα; Ξεπουπούλιασμα 4 με 5 χιλιάρικα.Αυτές είναι δουλειές!
      Ξέρεις ποια είναι η τιτανοτεράστια απορία μου; 6 χρόνια να κατέχεις ένα famaval που στο μυαλό σου το έχεις βαφτισμένο με ανύπαρκτο brandname,να συχνάζεις σε δεκάδες φόρουμ με άλλους μεγαλοπιατάδες,να έχεις διακρίσεις στο κυνήγι συχνοτήτων και να μην έχει βρεθεί ένας μα ένας άνθρωπος να σου πει πως δεν
      υπάρχει brandname δορυφορικου κατόπτρου ως American mobile satellite και πως σε πιάσανε κορόιδο; Δεν βρέθηκε ούτε ένας να σου πει πως η American mobile satellite corporation ουδέποτε κατασκεύαζε δορυφορικά πιάτα και πως έχει "πεθάνει" το 2000 μ.Χ.; Δεν μπήκε κανείς μεγαλοπιατάς στον κόπο να ψάξει και να βρει τι στο καλό είναι αυτό το πιάτο που διαθέτεις; Τόσο χάπατα ήταν; Τους μιλούσε για πιάτο AMS
      και έκαναν υποκλίσεις γιατί νόμιζαν πως ψώνισες πιάτο απο διαστημική αμερικανική εταιρεία; Να σου τονίσω κάτι.Δεν κάνεις αντιπαράθεση μαζί μου.Με την κοινή λογική αντιπαρατίθεσαι!Με την κοινή λογική που λέει πως είναι αδύνατον να έχεις αγοράσει
      πιάτο μιας εταιρείας που ποτε δεν κατασκεύαζε πιάτα και που έπαψε να υφίσταται το 2000. Πρέπει να βρεις επειγόντως την καταγωγή του πιάτου σου.Πρέπει να πας και να πιάσεις τον παπατζή που σου το πούλησε,να τους πεις τα επιχειρηματα μου και να
      βρεις ποιος σου τι έκανε την λαδιά.Ο τύπος που σου το πούλησε ή αυτός που το του προμήθευσε;Μπορείς να τον βρεις τον παπατζή ή την έχει κάνει για το Αμέρικα; Αν μπορείς να τον βρεις πες του πως ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα AMS.Πες του να μου στείλει ένα λινκ με το site της εταιρείας να δω τι ωραία προιόντα βγάζει το αμερικανικό φάντασμα
    • 36
      Sat Feeds
      O " παπατζής " έμπορος μου έχει κάνεις τις εγκαταστάσεις της Αμερικάνικης Πρεσβείας στη Κύπρο και όχι μόνο.
      Αλλά τι κάθομαι και συζητάω. Μου αρέσει πάντως που ασχολείσαι μαζί μου !!!!! Ελπίζω να έχεις και καμία κεραία της προκοπής .... ( OLYMPUS SATELLITE CENTER )
      Περιμένω αναφορά λήψης και να σου δείξω τι κάνει το  " αλουμινοκατσαρολικό " 3.4μ που έχω
    • 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      Ε,ρε γλέντια. Καλά δεν ξέρεις πως η AMS άλλαξε ονομασία το 2000; Αγόρασες το 2012 πιάτο της AMS όταν αυτή μέχρι το 2008 είχε αλλάξει 15 επωνυμίες και επιχειρηματική δραστηριότητα
      The Corporation was founded in 1988 as American Mobile Satellite Corporation. Its acquisition of ARDIS was completed on March 31, 1998. On April 24, 2000, the company changed its name to Motient Corporation, with its stock traded on the NASDAQ National Market under the symbol "MTNT".[3] MSV was formed by the integration of the spun-off satellite operations of Motient and TMI Communications and Company, L.P., a wholly owned subsidiary of BCE Inc. of Canada.[4] The new company has operations in both America and Canada, providing service to both countries and the Caribbean. MSV changed its name to SkyTerra in December 2008.[5] The company was traded Over-the-Counter and was listed on the OTCBB: SKYT. SkyTerra (formerly ‘Mobile Satellite Ventures’) [6] was the first company to receive a Federal Communications Commission license to deploy Ancillary Terrestrial Component (ATC) technology.[7 "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες" Το 2000 έγινε Motient Corporation,το 2008 έγινε SkyTerra και εσύ μου λες πως το 2012 αγόρασες πιάτο με την ονομασία American Mobile Satellite; Το πιάτο σου έπρεπε να λέγεται Skyterra.Δεν υπάρχει American Mobile Satellite.Έχει πεθάνει το 2000 Έχει καταλάβει που πάει το έργο; Έχεις καταλάβει σε τι διασυρμό οδεύεις όταν μου λες αγόρασες το 2012 πιάτο μιας εταιρείας που έχει πάψει να υφίσταται απο το 2000; Έχεις καταλάβει πως και το 2000 η American Mobile Satellite δεν κατασκεύαζε πιάτα αλλά ήταν εταιρεία τηλεπικοινωνιών και πρόσφερε υπηρεσίες; Έχεις καταλάβει πως σου πουλήσανε famaval σε τιμή channel master στην ανύπαρκτη εμπορική ονομασία American Mobile Satellite; Δεν υπάρχουν,ούτε υπήρξαν ποτέ πιάτα με brand name AMS. Το καταλαβαίνεις ναι ή όχι; Το AMS είναι εφεύρεση του παπατζή που σου πούλησε το πιάτο     Πάρε τηλέφωνο στα δορυφορικά περιοδικά της Ελλάδος και ρώτα όλους τους γνωστούς εκδότες,τεχνικούς, συντάκτες-αρθρογράφους της δορυφορικής να σου πούνε αν κυκλοφορούσαν ποτέ πιάτα στην αγορά με την εμπορική ονομασία AMS (American Mobile Satellite ). Μόνο εσύ γνωρίζεις αυτή την ονομασία και ο παπατζής έμπορος που την έβγαλε απο το μυαλό του!
    • 36
      Sat Feeds
      Την AMS την έφερα το 2012 ξερόλα Μπάμπη και θα μου μοστράρεις λίστα του 1998. Να την κάνω τι ???? . Άλλη η αγορά της Ελλάδας και άλλο εδώ στην Μεγαλόνησο Μπάμπη ξερολα
      Βάλε αναφορά λήψης ξερόλα !!!!! Να δούμε εσύ τι " Channel Master "  έχεις
      Κόπιασε ...... Σε προκαλώ.

Καλώς ήρθες επισκέπτη στο Newsat

Όπως και στις περισσότερες κοινότητες στο διαδίκτυο, ετσι και εδώ πρέπει να εγγραφείτε για να αποκτήσετε πλήρες πρόσβαση και να δημοσιεύσετε στην κοινότητα μας. Είναι μια εύκολη διαδικασία που απαιτεί ελάχιστες πληροφορίες για την εγγραφή σας. Αποκτήστε πρόσβαση στο  Newsat συνδέοντας ή δημιουργώντας έναν λογαριασμό. Εσύ τι κάθεσαι και δεν το κάνεις? :classic_happy:

Δεν υπάρχει τίποτα εδώ ακόμα