Jump to content
  • Πρόσφατα Μηνύματα / Θέματα

• 36
      Sat Feeds
      Kypros_Pambou - Δημοσιεύτηκε
      Φίλε μου καλό ξημερωμα (4πμ) από την Μεγαλόνησο. Είμαι εφημερία και δεν μπορούσα να σου απαντήσω πιο γρήγορα. Βλέπεις εμείς είμαστε πραγματικοί άνθρωποι και δεν κρυβόμαστε. Σώζουμε ζωές εδώ.
      Δεν ξέρω για πιο άτομο Τσάκα αναφέρεσαι και ούτε ξέρω ποιος είναι ο άνθρωπος.
      Τώρα για εσένα και τα ξεσκεπάσματα που λες ότι έκανες δικαιωμα σου να λες ότι θες. Γι'αυτό υπάρχει και η Δημοκρατία !!!!!
      Σου είπα πες μου πως βρίσκουμε τα μπισκότα χωρίς CSA και δεν απάντησες.
      Σου είπα να κάτσεις να μάθεις για τα spins των AMS δορυφορικών κεραιών και πάλι δεν απάντησες (την πας αλλού την συζήτηση και δεν απαντάς όπως λες και εσύ ) !!!!! Φαίνεται η Google δεν βγάζει τέτοια αποτελέσματα  !!!! Εχεις δεις καμία Famaval 3μ να βγάζει σήμα εκπομπής πάνω από 24dB. Το μόνο που έχω δει είναι μία Laminas 3.7m (Googlαρε να μάθεις)  στα 23.6dB. Αλλά φίλε μου ξερόλα Μπάμπη εσύ είσαι με μία " Titan 15m " που όλα τα ισωπεδώνει !!!! Που να καταδεκτείς να κατέβεις στο επίπεδο το δικό μας.
      Ειλικρινά σε ευχαριστώ που ασχολήσε μαζί μου και προσπαθείς να με μειώσεις !!!! Σου είχα γράψει στο παλιό site ότι " Οσα δεν φτάνει η αλεπού .......... " αλλά φαίνεται δεν τα χωράει το κονσερβοκούτι μυαλό σου.
      Περιμένω απαντήσεις στα ερωτήματα αν θες να υπάρχει ένας διάλογος αλλιώς θα συνεχίσεις από εκεί που έμεινες.
      Πάντως η περίπτωση σου ιατρικώς ονομάζεται σύνδρομο κατωτερότητας με επιθετικές συμπεριφορές ( "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες" )

Και πάλι σε ευχαριστώ
    • 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      ο σύντροφος Τσε κατηγορούσε τον Τσάκα για το ήθος του και του απάντησα πως στην δορυφορική πιάτσα δεν έχω συναντήσει κάτι καλύτερο απο τον Τσάκα και σε επίπεδο γνώσεων και σε επίπεδο ήθους. Μέσα απο αυτό τον διάλογο επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά. Κάποτε μίλησα για δορυφορική αλητεία.Ήξερα τι έλεγα. Το να εκτελείς απάτες για να βγάλει φράγκα το καταλαβαίνω,αλλά το να χρησιμοποιείς απατεωνίστικες μεθόδους για να πουλάς image στα δορυφορικά φόρουμ αυτό
      δεν μπορώ να το καταλάβω. Πρέπει να έχεις ψυχική διαταραχή για να πουλάς παπατζιλίκια σε όλα τα δορυφορικά φόρουμ προκειμένου να αισθανθείς πως είσαι κάτι.Δεν μπορώ να βρω κανένα λόγο που να κάνει κάποιον χομπίστα της δορυφορικής παπατζή για να εισπράξει τα χειροκροτήματα των υπόλοιπων χομπιστών. Βάφτισες το famaval ως εξωγήινη τεχνολογία Γιατί; Επειδή έχεις καβούρια στις τσέπες και δεν ήθελες να πάρεις ένα ακριβό επώνυμο πιάτο ή επειδή νόμιζες πως είσαι τόσο έξυπνος που δεν θα σε καταλάβαινε κανείς και έτσι με λιγότερο κόστος θα έκανες περισσότερο κρότο; Δεν μπορεί να επιβιώσει ένας έξυπνος μέσα σε φόρουμ ηλιθίων.Δεν το έχεις καταλάβει ακόμη;Είμαι ο μόνος που σε ξεσκέπασε και σφαδάζεις απο τον πόνο σε σημείο να παρακαλάς να μάθεις την ταυτοτητά μου. Καίγεσαι να μάθεις για το ποιος είναι αυτός ο φούστης που κατάλαβε τα παπατζιλίκια που πουλάς.Καίγεσαι να μάθεις ποιο είναι αυτό το τσογλάνι που κατάφερε αυτό που δεν κατάφερε κανείς άλλος σε οποιοδήποτε άλλο φόρουμ και σε οποιαδήποτε άλλη δορυφορική συζήτηση. Έχεις τόσο θράσος που αντι να ζήτησεις συγνώμη απο τα φιλαράκια σου που τα κοροιδεύεις τόσα χρόνια,λες πως δεν σε νοιάζει πως σε χαρακτηρίζω. Αυτό λέγεται η ανηθικότητα της φύσης της προσωπικότητας του παπατζή. Φυσικά και οι παπατζήδες δεν είναι αρεστοι σε όλους,όπως το ίδιο συμβαίνει με τις πάσης φύσεως παραβατικές και ανήθικες προσωπικότητες. Το παιχνίδι ήταν στημένο αγαπητέ.Είχα καταλάβει απο την πρώτη στιγμή που σε γνώρισα τι καπνό φουμάρεις και είπα να στήσω παγιδούλα.Αφού είδα τα παπατζιλίκια που πουλούσες περι The most expensive private satellite center of the galaxy,έθεσα το σχέδιο σε εφαρμογή. Λές τυχαία να έκανα αυτη εδώ την στήλη; Λες τυχαία να δημοσιευα τόσες φωτογραφίες απο τα feed.Λες να είχα όρεξη να κάνω printscreen αυτά που έβλεπα;
      Σου έριχνα δολωματάκια για να τσιμπήσεις και τελικά τσίμπησες και σε οδήγησα εκεί που ήθελα.Στο ξεσκέπασμα!
    • 36
      Sat Feeds
      Δικαιωμα σου ΞΕΡΟΛΑ ΜΠΑΜΠΗ να νομίζεις ότι θες για μένα. Δεν υπάρχει απολύτος κάνένας λόγος να σου αποδείξω κάτι.
      Δεν μπορούμε να αρέσουμε σ'όλους !!!!! Υπάρχουν άτομα που δεν τους αρέσει ούτε η σοκολάτα !!!!!
      Σε λυπάμαι φίλε Azar,Serovic,Goris,Scottis και δεν ξέρω ποιο άλλο όνομα χρησιμοποιείς γιατί ΟΛΟΙ σου γύρισαν την πλάτη.
      Είσαι πραγματικά για λύπηση.
      Υ.Γ. Αν θες πραγματικά να είσαι μέλος αυτού του forum και γενικώς κοινωνικό άτομο  ...... άλλαξε μυαλα΄. Δεν έχεις υπόθεση φίλε μου Αρκετά ασχολήθηκα ..........

• 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      έχεις διαλέξει τον δρόμο του παραλογισμού,για να μην παραδεχτείς πως πουλάς παπατζηλίκια στον δορυφορικό κοσμάκη.Απο το γεγονός πως προτίθεσαι να αγοράσεις ακόμη ένα φαντασμοπιάτο της φαντασμοAMS σημαίνει πως γνωρίζεις την αλήθεια και πως κανείς πωλητής δεν σε κορόιδεψε. Είσαι θύτης λοιπόν και όχι θύμα.Το να έγινε κοροιδάκι ενός παπατζή το καταλαβαίνω,αλλά το να υπερασπίζεσαι την απάτη και την κοροιδία αυτό μόνο ένα
      πράγμα καταδεικνύει.Πως είσαι θύτης! Δεν έπεσες θύμα κανενός παπατζή. Εσύ είσαι ο παπατζής! Εσύ βάφτισες το famaval ως AMS. Όπως γνώριζες και για τον tito πως είναι φασονατζής και για να μην θίξεις τιτοπιάτο σου,υποστήριξες πως αυτό έχει κατασκευαστεί στον Καναδά και στην Αμερική. Δεν πήραμε πτυχίο παθολόγου στην Ρουμανία.Αν παίρναμε ίσως να μπορούσες να μας ξεγελάσεις. Απο όλον τον δορυφορικό κόσμο είτε ξένο-είτε ελληνικό είμαι ο μόνος που ανακάλυψε το πόσο μεγάλος παπατζής είσαι.Έπεσες σε πιο μεγάλη ..ουτανα που σε ξεσκέπασε
    • 36
      Sat Feeds
      Βρε ξερόλα Μπάμπη !!!!!! H Famaval είναι μία Prime Focus 2.4m με φτερά 40cm. H AMS είναι 2.6μ με 50cm φτερα. ΞΕΡΟΛΑ ΜΠΑΜΠΗ. Επίσης Googlαρε γιατί μόνο έτσι μαθαίνεις περί δορυφορικών πως πάνε τα spins της κάθε κεραίας. Εκτός απο ΞΕΡΟΛΑΣ είσαι και "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες"
      Αν ερθεις στην Μεγαλόνησο να σου δώσω το τηλ μου να έρθεις να την δεις και από κοντά. Απλά σε ενημερώνω ότι θα βαλω και μία ακόμη AMS 3.2m ( 1 piece ) τον ερχόμενο Απρίλιο ,
      Και κάτι τελευταίο .... Πως με έβαλες στη θέση μου .....???  Εδ,ω γελάμε !!!!! Σου είχα γράψει κάτι αλλά φαίνεται ότι δεν διαβάζεις τι σου λέω 
      ΑΛΛΟ Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΑΓΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ TITOSAT.
      Δεν προκειται να ασχοληθώ άλλο .
    • 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      Δεν κάνουμε κουβέντα για αναφορές λήψεων.Κάνουμε κουβέντα για τα φαντασμοπιάτα της φαντασμοAMS.Μην την πας αλλού την συζήτηση. Ο εγωισμός σου είναι τέτοιος που σε οδηγεί σε διασυρμό. Δεν είπα πως το αλουμινοκατσαρολικό σου δεν αξίζει.Είπα πως το αλουμινοκατσαρολικό σου είναι ένα φιατάκι και εσύ το έχεις βαφτίσει ως φεράρι. Τα φιατάκια είναι μια χαρά αυτοκίνητα αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι φεράρι.Το famaval σου είναι ένα ωραίο πιάτο,ειδικά αν το έχεις αγοράσει 1500 ευρώ,
      αλλά δεν είναι high-end πιάτο.Είναι πιάτο που μπορούν να αποκτήσουν όλοι. Ξέρεις κάτι; Τον δορυφορικό κόσμο εκεί έξω μπορεί να τον κοροιδεύεις πως διαθέτεις πιάτο της AMS, απο σήμερα και πέρα που έμαθες την αλήθεια κατά πόσο θα μπορείς να κοροιδεύεις τον εαυτό σου; Εκτός αν την αλήθεια την ήξερες ανέκαθεν και πουλούσες εσύ παπατζιλίκι μέχρι που βρέθηκα εγώ στον δρόμο σου και σε έβαλα στην θέση σου. Ποιος είναι τελικά ο παπατζής; Ο πωλητής του πιάτου,ο προμηθευτής του πωλητή ή εσύ ο ίδιος; Αυτό θα μας το απαντήσεις εσύ!
    • 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      έχεις μπερδέψει την έννοια του παπατζή-απατεώνα με την έννοια του δορυφορικά άσχετου.Δεν είπα πως αυτός που σου πούλησε το πιάτο ήταν άσχετος,αλλά είπα πως ήταν απατεώνας. Ο απατεώνας έχει να κάνει με την ηθική πλευρά του ατόμου που ασχολείται με την δορυφορική και ο άσχετος έχει να κάνει με την πλευρά των γνώσεων.
      Και ο αρχιμάστορας των τηλεπικοινωνιακών σχεδιασμών-εφαρμογών του ΝΑΤΟ να σου το προμήθευσε το πιάτο δεν αλλάζει κάτι.Δεν έχει να κάνει με το επίπεδο
      γνώσεων του προμηθευτή αλλά με το επίπεδο ηθικής. Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να ήταν άσχετος και ο τύπος που σου το πούλησε και ο ίδιος να έχει πέσει θύμα του προμηθευτή του. Φτιάχνω εικόνα στο μυαλό μου,του ευρωξεπουπουλιάσματος σου.Ο τύπος να θεωρείται κορυφαίος γνώστης μια και έχει κάνει εγκαταστάσεις στην αμερικανική πρεσβεία,εσύ να έχεις καυτό πόθο να αποκτήσεις κάτι ξεχωριστό,κάτι που δεν έχει κανείς άλλος στο γιουρόπα,άκουσες και το βαρύγδουπο American mobile Satellite και αυτό ήταν Φαντάζομαι μόνο τα υποτιθέμενα μεταφορικά-τελωνεία πόσο θα σου κόστισαν.Αν ήρθε πακεταρισμένο και με το air force one παρέα με τον Ομπάμα,ε; Υπολόγισε κανα διχιλιαρο.Το ίδιο το πιάτο πόσο να κόστισε; Τα τρία χιλιάρικα τα θεωρώ λίγα.3,4m made in του φαντάσματος της AMS δεν θα κόστιζε κανα πεντοχίλιαρο; Πόσο ήταν το μέγεθος της απάτης;Πόσο hard ξεπουπούλιασμα έπεσε; Το famaval στα 3,3 το βρίσκω 1500 ευρώ.Θα σου βάλω και 300 ευρώ τα μεταφορικά γιατί είμαι Large τύπος 1800 ευρώ,αίντε 2 χιλιάρικα. Τα 2 χιλιάρικα εσύ θα τα πλήρωσες μόνο για τα μεταφορικά.Άρα; Ξεπουπούλιασμα 4 με 5 χιλιάρικα.Αυτές είναι δουλειές!
      Ξέρεις ποια είναι η τιτανοτεράστια απορία μου; 6 χρόνια να κατέχεις ένα famaval που στο μυαλό σου το έχεις βαφτισμένο με ανύπαρκτο brandname,να συχνάζεις σε δεκάδες φόρουμ με άλλους μεγαλοπιατάδες,να έχεις διακρίσεις στο κυνήγι συχνοτήτων και να μην έχει βρεθεί ένας μα ένας άνθρωπος να σου πει πως δεν
      υπάρχει brandname δορυφορικου κατόπτρου ως American mobile satellite και πως σε πιάσανε κορόιδο; Δεν βρέθηκε ούτε ένας να σου πει πως η American mobile satellite corporation ουδέποτε κατασκεύαζε δορυφορικά πιάτα και πως έχει "πεθάνει" το 2000 μ.Χ.; Δεν μπήκε κανείς μεγαλοπιατάς στον κόπο να ψάξει και να βρει τι στο καλό είναι αυτό το πιάτο που διαθέτεις; Τόσο χάπατα ήταν; Τους μιλούσε για πιάτο AMS
      και έκαναν υποκλίσεις γιατί νόμιζαν πως ψώνισες πιάτο απο διαστημική αμερικανική εταιρεία; Να σου τονίσω κάτι.Δεν κάνεις αντιπαράθεση μαζί μου.Με την κοινή λογική αντιπαρατίθεσαι!Με την κοινή λογική που λέει πως είναι αδύνατον να έχεις αγοράσει
      πιάτο μιας εταιρείας που ποτε δεν κατασκεύαζε πιάτα και που έπαψε να υφίσταται το 2000. Πρέπει να βρεις επειγόντως την καταγωγή του πιάτου σου.Πρέπει να πας και να πιάσεις τον παπατζή που σου το πούλησε,να τους πεις τα επιχειρηματα μου και να
      βρεις ποιος σου τι έκανε την λαδιά.Ο τύπος που σου το πούλησε ή αυτός που το του προμήθευσε;Μπορείς να τον βρεις τον παπατζή ή την έχει κάνει για το Αμέρικα; Αν μπορείς να τον βρεις πες του πως ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα AMS.Πες του να μου στείλει ένα λινκ με το site της εταιρείας να δω τι ωραία προιόντα βγάζει το αμερικανικό φάντασμα
    • 36
      Sat Feeds
      O " παπατζής " έμπορος μου έχει κάνεις τις εγκαταστάσεις της Αμερικάνικης Πρεσβείας στη Κύπρο και όχι μόνο.
      Αλλά τι κάθομαι και συζητάω. Μου αρέσει πάντως που ασχολείσαι μαζί μου !!!!! Ελπίζω να έχεις και καμία κεραία της προκοπής .... ( OLYMPUS SATELLITE CENTER )
      Περιμένω αναφορά λήψης και να σου δείξω τι κάνει το  " αλουμινοκατσαρολικό " 3.4μ που έχω
    • 36
      Sat Feeds
      scottis - Δημοσιεύτηκε
      Ε,ρε γλέντια. Καλά δεν ξέρεις πως η AMS άλλαξε ονομασία το 2000; Αγόρασες το 2012 πιάτο της AMS όταν αυτή μέχρι το 2008 είχε αλλάξει 15 επωνυμίες και επιχειρηματική δραστηριότητα
      The Corporation was founded in 1988 as American Mobile Satellite Corporation. Its acquisition of ARDIS was completed on March 31, 1998. On April 24, 2000, the company changed its name to Motient Corporation, with its stock traded on the NASDAQ National Market under the symbol "MTNT".[3] MSV was formed by the integration of the spun-off satellite operations of Motient and TMI Communications and Company, L.P., a wholly owned subsidiary of BCE Inc. of Canada.[4] The new company has operations in both America and Canada, providing service to both countries and the Caribbean. MSV changed its name to SkyTerra in December 2008.[5] The company was traded Over-the-Counter and was listed on the OTCBB: SKYT. SkyTerra (formerly ‘Mobile Satellite Ventures’) [6] was the first company to receive a Federal Communications Commission license to deploy Ancillary Terrestrial Component (ATC) technology.[7 "Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες" Το 2000 έγινε Motient Corporation,το 2008 έγινε SkyTerra και εσύ μου λες πως το 2012 αγόρασες πιάτο με την ονομασία American Mobile Satellite; Το πιάτο σου έπρεπε να λέγεται Skyterra.Δεν υπάρχει American Mobile Satellite.Έχει πεθάνει το 2000 Έχει καταλάβει που πάει το έργο; Έχεις καταλάβει σε τι διασυρμό οδεύεις όταν μου λες αγόρασες το 2012 πιάτο μιας εταιρείας που έχει πάψει να υφίσταται απο το 2000; Έχεις καταλάβει πως και το 2000 η American Mobile Satellite δεν κατασκεύαζε πιάτα αλλά ήταν εταιρεία τηλεπικοινωνιών και πρόσφερε υπηρεσίες; Έχεις καταλάβει πως σου πουλήσανε famaval σε τιμή channel master στην ανύπαρκτη εμπορική ονομασία American Mobile Satellite; Δεν υπάρχουν,ούτε υπήρξαν ποτέ πιάτα με brand name AMS. Το καταλαβαίνεις ναι ή όχι; Το AMS είναι εφεύρεση του παπατζή που σου πούλησε το πιάτο     Πάρε τηλέφωνο στα δορυφορικά περιοδικά της Ελλάδος και ρώτα όλους τους γνωστούς εκδότες,τεχνικούς, συντάκτες-αρθρογράφους της δορυφορικής να σου πούνε αν κυκλοφορούσαν ποτέ πιάτα στην αγορά με την εμπορική ονομασία AMS (American Mobile Satellite ). Μόνο εσύ γνωρίζεις αυτή την ονομασία και ο παπατζής έμπορος που την έβγαλε απο το μυαλό του!
    • 36
      Sat Feeds
      Την AMS την έφερα το 2012 ξερόλα Μπάμπη και θα μου μοστράρεις λίστα του 1998. Να την κάνω τι ???? . Άλλη η αγορά της Ελλάδας και άλλο εδώ στην Μεγαλόνησο Μπάμπη ξερολα
      Βάλε αναφορά λήψης ξερόλα !!!!! Να δούμε εσύ τι " Channel Master "  έχεις
      Κόπιασε ...... Σε προκαλώ.

Καλώς ήρθες επισκέπτη στο Newsat

Όπως και στις περισσότερες κοινότητες στο διαδίκτυο, ετσι και εδώ πρέπει να εγγραφείτε για να αποκτήσετε πλήρες πρόσβαση και να δημοσιεύσετε στην κοινότητα μας. Είναι μια εύκολη διαδικασία που απαιτεί ελάχιστες πληροφορίες για την εγγραφή σας. Αποκτήστε πρόσβαση στο  Newsat συνδέοντας ή δημιουργώντας έναν λογαριασμό. Εσύ τι κάθεσαι και δεν το κάνεις? :classic_happy:

scottis

Τα feeds της ημέρας (Olympus Satellite Center)

Recommended Posts

The most expensive private satellite center of the planet,propably the most expensive private satellite center of our galaxy (Olympus Satellite Center) σας ξεναγεί εις τον κόσμο των δορυφορικών feed καθημερινα, με την δημοσίευση φωτογραφιών απο την λήψη αυτών.

Την Πέμπτη 10-1-2019 είχαμε την επίσκεψη της Φύρερ εις την Ψωροκώσταινα

Λήψη απο το feed του Αντ1.Ποιότητα εικόνας τραγική που μας ανάγκασε να επιλέξουμε το feed των Γερμανών

Το feed των Γερμανών

Παρασκευή 11-1-2019

Βραδινές λήψεις με ωραιότατες αθλητικές μεταδόσεις.Ξεκινάμε με την ήττα του Παναθηναικού απο την Μπάρτσα

Για να συνεχίσουμε με πορτογαλικό και (σκέτο) γαλλικό ποδοσφαιρο

Ένας ακόμη μπασκετικός αγώνας (τον οποίο είχαμε γραμμένο γιατί βλέπαμε τον Παναθηναικό μαζί με τον Bielsis)

Τελειώνουμε την περιηγησή μας με έναν τελείως αδιάφορο για εμάς τους Ολύμπιους ποδοσφαιρικό αγώνα

"Οι εικόνες δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες"

Κοινοποίηση του μηνύματος

ΩΡΑΙΟΣ!!! :SFGSFGSF:

:drummer:

Επεξεργάστηκε από tasos.cz

13 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

ΩΡΑΙΟΣ!!! :SFGSFGSF:

Ήταν δέσμευση και έγινε πραξη.Εμείς στο "The most expensive private satellite center of the planet,propably the most expensive private satellite center of our galaxy (Olympus Satellite Center)" κάνουμε πράξη τις δεσμεύσεις μας.

Δεσμευτήκαμε ως δορυφορικό κέντρο πως θα σας ενημερώνουμε για όλα τα feedoδρώμενα και νομίζω πως ο χρόνος ωρίμασε για την πραγμάτωση της υποσχεσής μας

The most expensive private satellite center of the planet,propably the most expensive private satellite center of our galaxy (Olympus Satellite Center) σας ξεναγεί εις τον κόσμο των δορυφορικών feed καθημερινα, με την δημοσίευση φωτογραφιών απο την λήψη αυτών.

Σάββατο 12-1-2019

Χειμώνας και χιονοκρυο στας Ευρώπας με τα χειμερινά σπορ να καταλαμβάνουν αρκετό ποσοστό στα εκπεμπόμενα feed

Για τους φίλους του μηχανοκίνητου που έχουν ξεμείνει απο φόρμουλα 1,μπορούσαν να δουν κάτι εναλλακτικο.Formula E απο το marrakesh

Συνεχίσαμε για πρώτο πιάτο μπουντεσλίγκα 5χ5 για να μας ανοίξει η ποδοσφαιρική όρεξη

Μετά ο σεφ του δορυφορικού κέντρου, μας σέρβιρε γαλλική ποδοσφαιρική κουζίνα

Για μια στιγμή επεκταθήκαμε λιγάκι στην ιταλική να αλλάξουμε γεύση

και για επιδόρπιο προτιμήσαμε τους Ισπανούς

Επειδή μας έκατσαν βαριά στο στομάχι είπαμε να πιούμε μερικές ελληνικές σόδες για να χωνέψουμε

Άρε Απολλωνάρα μας πίκρανες!

Μπράβο συνεχιστε την πολυ καλη δουλεια σας στο OLYMPUS SATELLITE CENTER (O.S.C.) :SFGSFGSF:και να μας ενημερωνετε με τα υπεροχα δρωμενα της ημερας με τα ομορφα φωτοστιγμιοτυπα. οπως τα σημερινα και τα χθεσινα.

Ισως δεν εισαι ποδοσφαιροφιλος  η ισως δεν εχετε τον απαιτουμενο χρονο εσεις εκει στο O.S.C να βλεπετε ολους τους αγωνες της ημερας αλλοιως θα μας ειχες αναφέρει ποσο υπέροχο ματς ητανε αυτο της φωτο απο την Coppa Italia.

Ενω η Σαμπντορια ειχε τις ευκαιριες , χαρη στις τελειες αποκρουσεις του τερματοφυλακα της Μιλαν και τις αντεπιθεσεις τελικα νικησε η Μιλαν με 2 - 0. Πολυ ωραίο ητανε το ματς και με την αναλυση σε HD η τηλεθεαση του αγωνα ητανε επιπλεον εντυπωσιακή:Banane0:.

Επεξεργάστηκε από tasos.cz

21 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Μπράβο συνεχιστε την πολυ καλη δουλεια σας στο OLYMPUS SATELLITE CENTER (O.S.C.) :SFGSFGSF:και να μας ενημερωνετε με τα υπεροχα δρωμενα της ημερας με τα ομορφα φωτοστιγμιοτυπα. οπως τα σημερινα και τα χθεσινα.

Ισως δεν εισαι ποδοσφαιροφιλος  η ισως δεν εχετε τον απαιτουμενο χρονο εσεις εκει στο O.S.C να βλεπετε ολους τους αγωνες της ημερας αλλοιως θα μας ειχες αναφέρει ποσο υπέροχο ματς ητανε αυτο της φωτο απο την Coppa Italia.

"Οι σύνδεσμοι δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες"

Ενω η Σαμπντορια ειχε τις ευκαιριες , χαρη στις τελειες αποκρουσεις του τερματοφυλακα της Μιλαν και τις αντεπιθεσεις τελικα νικησε η Μιλαν με 2 - 0. Πολυ ωραίο ητανε το ματς και με την αναλυση σε HD η τηλεθεαση του αγωνα ητανε επιπλεον εντυπωσιακή:Banane0:.

Η δουλειά μας στο δορυφορικό κέντρο δεν είναι να βλέπουμε ποδόσφαιρο λεπτό προς λεπτό,αλλά να γινόμαστε ανταγωνιστικότεροι όσον αφορά την γνώση των δορυφορικών τεκταινομένων διότι φιλοδοξούμε να γίνουμε The most expensive private satellite center of the universe και όταν αποκτήσουμε λοιπόν και αυτόν τον τίτλο μετά θα αναμετρηθούμε με τα άλλα δορυφορικά κέντρα των άλλων συμπάντων.

Εμείς να φανταστείς αυτή την στιγμή είμαστε το πιο κορυφαίο ιδιωτικό δορυφορικό κέντρο του κόσμου,βραβευμένοι απο διαστημικές εταιρείες όπως ESA-NASA,
απο τηλεπικοινωνιακές διαστημικές εταιρείες όπως η eutelsat,η SES,η Inmarsat,η PanAmSat.Μονο η Arabsat δεν μας έχει βραβεύσει και ξέρεις τους λόγους.

Έχουμε στενή συνεργασία με την arianespace όταν εκτοξεύει πυραύλους διότι ένα κομμάτι των δεδομένων της τηλεμετρίας το επεξεργαζόμαστε εμείς και αυτό
γιατί το μέρος όπου είναι εγκατεστημένα τα πιάτα μας (Οροπέδιο Μουσών) είναι απαλλαγμένα απο κάθε είδους ηλεκτρομαγνητική παρεμβολή.Η φύση των πετρωμάτων
του Ολύμπου είναι τέτοια που βοηθάει το φιλτράρισμα-μπλοκάρισμα του θορύβου της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας που δεχόμαστε απο το διάστημα

Κυριακή 13-1-19

Ποδόσφαιρο απο Πορτογαλια

Γυναικείο ποδόσφαιρο Ιταλίας Serie A

Αγγλικό γυναικείο σε 4Κ ανάλυση σε τετρακάμερο

Άλλος ένας αγώνας στο ίδιο στυλ

Πλούσιο υλικό γαλλικού πρωταθλήματος

Ιταλικό ποδόσφαιρο μικρής κατηγορίας

Χειμερινά σπορ

Πορτογαλικο ποδόσφαιρο ξανά

Εικόνα απο το τέλος ενός ιταλικού αγώνα

Ιταλικό ανδρικό βόλλευ serie A

Για τα ελληνικά δρώμενα εικόνες απο Παναθηναικό και Ολυμπιακό

Αρκετό υλικό απο ισπανικό ποδοσφαιράκι

Μπάρτσα

και με δυνατότητα επιλογής παρακολούθησης του παιχνιδιού από διαφορετική κάμερα

Το παιχνίδι της Ρεαλ με τροφοδοσία σε διαφορετικές τηλεοπτικές αγορές

Τελειώνουμε την περιηγησή μας με ισπανικό μπασκετάκι

Στής ‎12‎/‎1‎/‎2019 καί ώρα 12:47 ΠΜ, Ο scottis έγραψε

The most expensive private satellite center of the planet,propably the most expensive private satellite center of our galaxy (Olympus Satellite Center) σας ξεναγεί εις τον κόσμο των δορυφορικών feed καθημερινα, με την δημοσίευση φωτογραφιών απο την λήψη αυτών

Που είσαι βρε Μπάμπη ...... Που χάθηκες ???? Βάλε και καμία συχνότητα να δούμε και εμείς λίγο φως ....... :default_0016:

Θα σου δώσω συχνότητα αν μου πεις απο ποιο φασονατζίδικο μαγαζί αγόρασες το αλουμινοκατσαρολικό σου των 3.4 μέτρων.Για τον κατσαπλιά Tito,τον Ζερβουδάκη της δορυφορικής μου έφυγε η απορία.Ποια φασοναμαρία το έβγαζε σε 3,4 μέτρα; Σε 3,3 το βρίσκω μόνο και αυτό σε εξευτιλιστική τιμή.Το ανέβασες σκόπιμα 10 πόντους για να μην καταλαβαίνει κανείς οτι έχεις ψωνίσει φασονοκατσαρολικό;

Θέλω να αγοράσω ένα σουξουμούξου AMS.Μπορείς να μου δώσεις ένα λινκ που μπορώ να βρω τέτοιο κορυφαίο φασονοαλουμινοκατσαρολικό; Θέλω τέτοιο ίδιο σαν το δικό σου.

Οι κινέζοι έπαψαν να βγάζουν άλλα,όποιος πήρε-πήρε!

xaxaxaxaxaxaxaxaxa

Οι υπόλοιποι πάτε και παρ'τε  famaval.Η ονομασία αλλάζει μόνο.

Οταν θα συμπεριφέρεσαι κόσμια και δεν παρεκτρέπεσαι τότε θα μπορούμε να μιλήσουμε. Οπως σου είπε και ο Δημήτρης είσαι ένα ανθρωπάκι που κρύβεσαι πίσω από ένα pc και αλλάζεις συνεχώς ονόματα. Είσαι για γέλια φίλε μου .

Υ.Γ. AMS = American Mobile Satellite !!!!!!! Googlαρε το να μάθεις :default_0016:

Κυπρο μην του δινεις σημασια. Νομιζα οτι ο τυπος διορθωθηκε δυστυχως ομως γελαστηκα.

to scottis

Αν εμενες μονο στα βιντεακια σου που ειναι ωραια, θα ητανε καλο και για σενα και για το φορουμ. Δυστυχως παλι παρεκτραπηκες με υβρεις κατα παντων και προβλεπω να πας παλι απατος στον καδο απορριματων του φορουμ. Κριμα και νομισα οτι αλλαξες

2 ωρες πριν , Ο Kypros_Pambou έγραψε

Οταν θα συμπεριφέρεσαι κόσμια και δεν παρεκτρέπεσαι τότε θα μπορούμε να μιλήσουμε. Οπως σου είπε και ο Δημήτρης είσαι ένα ανθρωπάκι που κρύβεσαι πίσω από ένα pc και αλλάζεις συνεχώς ονόματα. Είσαι για γέλια φίλε μου .

Υ.Γ. AMS = American Mobile Satellite !!!!!!! Googlαρε το να μάθεις :default_0016:

American mobile Satellite λεει και δεν γελάει
xaxaxaxaxaxaxaxaxa

και τα engel τα πιάτα τα βγάζουν στον παράδεισο;
xaxaxaxaxaxaxaxaxa

Δεν υπάρχει κάποια εταιρεία που να κατασκευάζει δορυφορικά πιάτα με το όνομα American mobile Satellite ,ούτε κάποιος Τίτος που να έχει δικό του
εργοστάσιο με δική του φίρμα.

Αυτός που σου πούλησε το American mobile Satellite σου πούλησε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.Τα πιάτα του ote και της Nova που έχουν το λογοτυπό τους
πάνω στο πιάτο σημαίνει πως τα παράγουν αυτές;

Το δικό σου βέβαια δεν έχει καν λογότυπο της εταιρίας,αλλά λέμε τώρα

Η American Mobile Satellite Corporation ξέρει τι εταιρεία είναι; Έχεις αναρρωτηθεί;

SkyTerra

SkyTerra (SKYT), formerly Mobile Satellite Ventures (MSV or MSVLP), is a Reston, Virginia company that develops telecommunications systems that integrate satellite and terrestrial radio communication technologies into one system. In March 2010, the company was acquired by Harbinger Capital Partners and under the leadership of CEO Sanjiv Ahuja became part of a new company called LightSquared [1] The company placed its first satellite, SkyTerra-1, in orbit on November 14, 2010.[2]

he Corporation was founded in 1988 as American Mobile Satellite Corporation. Its acquisition of ARDIS was completed on March 31, 1998. On April 24, 2000, the company changed its name to Motient Corporation, with its stock traded on the NASDAQ National Market under the symbol "MTNT".[3] MSV was formed by the integration of the spun-off satellite operations of Motient and TMI Communications and Company, L.P., a wholly owned subsidiary of BCE Inc. of Canada.[4] The new company has operations in both America and Canada, providing service to both countries and the Caribbean. MSV changed its name to SkyTerra in December 2008.[5] The company was traded Over-the-Counter and was listed on the OTCBB: SKYT. SkyTerra (formerly ‘Mobile Satellite Ventures’) [6] was the first company to receive a Federal Communications Commission license to deploy Ancillary Terrestrial Component (ATC) technology.[7]

In 2005, SkyTerra purchased 50% of Hughes Network Solutions, a subsidiary of the News Corp.-owned DirecTV Group, for $157.4 million, which SkyTerra held under its subsidiary Hughes Communications.[8][9] In January 2006, DirecTV sold its remaining 50% share in Hughes Network Solutions to SkyTerra for $100 million.[10] Hughes Communications was spun off as a separate company in February 2006, with SkyTerra divesting its entire stake in the company to its shareholders.[11]

TerreStar Corporation, formerly Motient Corporation, was the controlling shareholder of TerreStar Networks Inc. and TerreStar Global Ltd., and a shareholder of SkyTerra Communications.[12]

SkyTerra Communications Inc was acquired by Harbinger Capital Partners on March 29, 2010, for $5.00 per share and became part of LightSquared in July 2010.[13]

AMSC initially provided GEO based satellite services based on its MSAT satellite.

Elements of MSV were previously known as Motient.
    Elements of MSV were previously known as TMI Communications and Co.
    Motient was one of the founders of XM Satellite Radio.

Η American Mobile Satellite Corporation ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΑ ΚΑΤΟΠΤΡΑ! Δεν ήταν εταιρεία κατασκευής δορυφορικών κατόπτρων!

Θυμάσαι που η νοβα αντι το δικό της λογότυπο στα πιάτα της είχε το λογότυπο της eutelsat ;Αυτο τι σημαίνει; Πως εκείνα τα πιάτα τα έβγαζε η eutelsat;

Η American Mobile Satellite Corporation ήταν και είναι μια τηλεπικοινωνιακή εταιρεία παροχής διάφορων υπηρεσιών και όχι μια κατασκευαστική εταιρεία
δορυφορικών κατόπτρων.

Αυτό μπορείς να το καταλάβεις ή θα μας αναγκάσεις να πάρουμε διαζύγιο με την λογική για να δεχτούμε πως οι mobile εταιρείες κατασκευάζουν πιάτα;

Ποιος αμερικανός παπατζής σου πούλησε το φασονατζίδικο κατσαρολικό ως κατασκευή της American Mobile Satellite Corporation και είπες και ευχαριστώ;
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Ρε συ; Ξέρεις τι σημαίνει εταιρεία κατασκευής κατόπτρων;

Channel Master is a manufacturer of prefabricated aluminum television aerials.

The original company, now defunct, was founded in Ellenville, New York, in 1949

Σου το λέει ξεκάθαρα στο wikipedia στο ποιος κατασκευάζει πιάτα και στο ποιος πουλάει φύκια.

manufacturer!!!!! manufacturer!!!!!manufacturer!!!!! manufacturer!!!!!

Λέει πουθενά πως η American Mobile Satellite είναι manufacturer;

Υ.Γ.:Τάκη σε παρακαλώ μην σβήσεις τα σχόλια.Έχει να γελάσει και το ποικιλόμορφο ερίφιο με τον ύπνο που τρέφει το παλικάρι,που νομίζει πως έχει πιάτο
κατασκευασμένο απο την American Mobile Satellite

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Είσαι σίγουρος πως ήθελες να αγοράσει πιάτο απο την american mobile satellite;

Μήπως ήθελες να αγοράσεις πιάτο απο την American Satellite Corporation και σε κοροιδέψανε;

American Satellite Corporation

American Satellite Corporation (ASC) was one of many Fairchild Industries subsidiary companies, and was established in partnership with Continental Telephone[1] in 1972.[2] Emanuel Fthenakis was the President and Chief Executive Officer upon the founding of the corporation.[1] He was replaced in 1976 by Harry Dornbrand,[3] who was President of Fairchild Space and Electronics division at the time. Under their leadership ASC pioneered advancements in satellite broadcasting both domestically and abroad.

In June 1973 ASC became the first company to transmit United States domestic television via satellite.[4] The first broadcast was of an address by then Speaker of the House Carl Albert delivered in Washington D.C. and sent to the National Cable Television Association convention in Anaheim, California.[4] On the same day, they became the first company to broadcast a major sports event via satellite: the fight between Jimmy Ellis and Ernie Shavers in Madison Square Garden.[4]

ASC was headquartered in Rockville, Maryland and had 4 Earth stations located in:

SFES - San Francisco, CA (Benicia), LAES - Los Angeles, CA (Nuevo), DAES - Dallas, TX, NYES - New York, NY

In 1976 ASC began commercially delivering the Wall Street Journal via satellite.[5]

ASC contributed to Department of Defense communications systems and built the first digital satellite route from Hawaii to the U.S. mainland via a land base in California.[6] The corporation also invented a shipboard antenna that could connect military vessels to satellite communications despite the pitch and yaw motion of the ship.[7]

By 1978 ASC "established the first wideband digital data transmission service via domestic satellite for the Defense Meteorological Satellite Program".[8] 1984 saw the corporation control the largest U.S. transceiver satellite communications network.

Ξέρεις τι σημαίνει  Fairchild;

Fairchild Aircraft

Fairchild was an American aircraft and aerospace manufacturing company based at various times in Farmingdale, New York; Hagerstown, Maryland; and San Antonio, Texas.

List of Sherman Fairchild companies

1983 Fairchild Space Company and Fairchild Electronics Company

Υ.Γ.:Όσο λιγότερα γνωρίζεις τόσο περισσότερο ευτυχισμένος είσαι!!!

Μετά απο τόσα χρόνια να μαθαίνεις πως το πιάτο σου δεν ήταν κατασκευασμένο απο την American mobile satellite αλλά είχε πάρει το όνομα αυτό απο έναν παπατζή έμπορο

2 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

to scottis

Αν εμενες μονο στα βιντεακια σου που ειναι ωραια, θα ητανε καλο και για σενα και για το φορουμ. Δυστυχως παλι παρεκτραπηκες με υβρεις κατα παντων και προβλεπω να πας παλι απατος στον καδο απορριματων του φορουμ. Κριμα και νομισα οτι αλλαξες

Αν ο Takis δεν σβήσει τα σχόλια θα πέσει το γέλιο της αρκούδας γιατί το παλικάρι της μεγαλονήσου θα καταπιεί την γλώσσα του.Ούτε και εσύ μπορείς να επιχειρηματολογήσεις για αυτό και πετάς την μπαλα στην εξεδρα.Τώρα που πιάσαμε δορυφορική κουβέντα και όχι τηλεοπτική,τώρα ποντάρετε στην φιμωσή μου.

Αίντε βρε παλικάρια,απαντήστε στα επιχειρηματά μου!

Είναι φασονατζίδικα τα πιάτα του παλικαριού ναι ή όχι; Του πουλήσανε φύκια για μεταξωτές κορδέλες ναι ή όχι; Έβγαζε ποτε η american mobile satellite πιάτα ή κάποιος παπατζής τον έπιασε κορόιδο;

Επεξεργάστηκε από scottis

Πληροφορίες απο το αρχείο της NASA για το τι ήταν η American Mobile Satellite Corporation

During the last decade, the U.S. FCC has developed the regulatory structure for the provision of mobile services via satellite. In May 1989, the FCC awarded American Mobile Satellite Corporation (AMSC) a license to provide the full range of domestic mobile satellite services in the U.S. At that time, the FCC reaffirmed the U.S. mobile satellite industry structure and spectrum allocations that had been adopted previously. Also in May 1989, the FCC authorized the Communications Satellite Corporation (COMSAT), the U.S. Signatory to Inmarsat, to provide international aeronautical satellite service via the Inmarsat system. Earlier in 1989, the FCC permitted the use of Ku-band satellites to provide messaging and tracking services. In the mid-1980's, the FCC established the Radiodetermination Satellite Service and awarded licenses. Among the mobile satellite matters currently facing the FCC are whether additional spectrum should be allocated for domestic 'generic' mobile satellite services, the regulatory structure for the provision of mobile satellite service on an interim basis before AMSC launches its dedicated satellites, and whether to authorize a low earth orbit satellite system to provide mobile data service.

Τι ήταν; Το 1989 της χορηγήθηκε άδεια για να δραστηριοποιηθεί στις mobile satellite services.Πως τις λέμε αυτές τις εταιρείες; Τηλεπικοινωνιακές! Τι είναι η vodafone; Τηλεπικοινωνιακή εταιρεία!

Φτιάχνει η vodafone δορυφορικά πιάτα; Τσου! Έχει όμως ένα big brand name! Και αν κάποιος πωλητής ή παπατζής το χρησιμοποιήσει αυτο το Brand name τότε τι μπορεί να πετύχει; Να πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες!!!

Αυτό στην πιάτσα το λέμε marketing!!!

47 λεπτά πριν, Ο scottis έγραψε

Δεν υπάρχει κάποια εταιρεία που να κατασκευάζει δορυφορικά πιάτα με το όνομα American mobile Satellite ,ούτε κάποιος Τίτος που να έχει δικό του
εργοστάσιο με δική του φίρμα.

.

Δεν υπάρχει Τιτος ............ Googlαρε να δεις !!!!

Σε λυπάμαι ..... :default_0016:

Τίτος υπάρχει και κάνει ο,τι κάνει ο Ζερβουδάκης.Το site το ξέρω και έχω διαβάσει και πως ξεκίνησε ο τύπος.Είχε τις γνωριμίες του στις βρετανικές βάσεις
έτυχε να καρπωθεί ένα τρίμετρο του βρετανικού στρατού,είχε τα κονέ που του στείλανε τον δέκτη απο την αμερική και κάπου στα μισά της δεκαετίας του 1980
έκανε λήψη της μπάντας C δορυφόρων της Σοβιετικής Ένωσης.

Την μυρίστηκε την δουλειά ο τύπος,είχε το επιχειρηματικό ταμπεραμέντο και ξεκίνησε την επιχείρηση.Λίγο οι βρετανικές βάσεις με τους στρατιωτικούς και λίγο ο τουρισμός τσουπ κάποια στιγμή θα εκτοξεύθηκε η ανάγκη για δορυφορική λήψη.Αφού λοιπόν τα έπιασε χόντρα άρχισε τα κόλπα να βγάζει
φασονατζίδικα πιάτα με δικό του brandname.

Στην Ελλάδα έχουμε τον Ζερβουδάκη.Ξέρεις ποιος είναι ο κύριος Ζερβουδάκης; Ένας επιχειρηματίας έμπορος κινητών τηλεφώνων που πάει στα εργοστάσια της Κίνας
και βγάζει κινητά με την δική του επωνυμία ZER

Και τώρα που μιλάμε μπορούμε να πάμε στην κίνα να δώσουμε μια παραγγελία πολλών χιλιάδων κομματιών πάνω σε δορυφορικούς δέκτες αλλά και σε επιγείους
και να τους πουλήσουμε στην αγορά με τον δικό μας brand name.

Οι επίγειοι δέκτες των 20 και 30 ευρώ τι νομίζεις πως είναι; Φασον παραγγελίες εγχώριων εισαγωγέων με διάδορες ονομασίες.

Δεν έχεις αναρρωτηθεί ποτέ γιατί σχεδόν η πλειοψηφία των dvb-t δεκτών της αγοράς έχουν ίδιο λογισμικό-γραφικό περιβάλλον;

Άσε τις λύπες και τις χαρές και βάλε το μυαλό σου να δουλέψει.Αν δεν τα λέω σωστά επιχειρηματολόγησε με στοιχεία

Στοιχεία famaval

Company Profile

Founded on 19th March 1964, Famaval S.A., is located in Vale de Cambra city / Portugal. Our core business consists of high quality satellite dishes manufacture, complemented with functional fixation accessories.

The company currently holds a floor production capacity of 6 million antennas per year, employees 180 workers in different areas and has a total floor covered area of 10 000 m2.

Our company has the ability to produce any kind of current satellite dishes as well as improve and innovate according to the market requirements. We currently manufacture over 60 different models by 16 diameters between 45cm and 3.10m.

Famaval is certified ISO 9001 and ISO 50001 by TÜV Rheinland Portugal.

As a global major player and part of the globally production expansion, FAMAVAL S.A expanded into the South America market, Brazil, Santos in 2009 and Itajaí in 2013. FAMAVAL-Equipamentos para Telecomunicação LTDA, in Brazil, is a leading company in this upcoming market of telecommunications for TV signal reception. In Brazil, FAMAVAL is working directly with the main DTH operators on the market.

Following the guide lines of the South American strategy, we expanded to Central America and create one subsidiary in Mexico. In the near future we expect to grow further in geographical area and develop the North American market as well as new markets around the world.

Απο το 2009 έχει μπει στην αγορά της Βραζιλίας και μερικοί απο τους πελάτες είναι η canal+,η telefonika,η sky,η multichoice,Via Embratel

Πάρε και τα πατριωτάκια

Μπες στο λινκ και δες.Το famaval πιάτο που πουλάνε τα πατριωτάκια δεν είναι ίδιο με το δικό σου;

Σε τι διαφέρει αυτό που έχεις,με αυτό της famaval.Και o George M το ίδιο πιάτο είχε.Μόνο οι διαστάσεις διαφέρουν

To 3.1m της famaval ο άλλος το βάφτιζε primesat και το πουλoύσε £649.95

Βυζαρέλης-Θεσσαλονίκη εισάγει ακριβώς το ίδιο πιάτο με την ονομασία ENGEL

Δορυφορικό Κάτοπτρο ENGEL 3,10μ Αλουμινίου Polarmount

Διαστάσεις (mm) 3150 x 3150

Πήρες ένα famaval,το χρυσοπλήρωσες και νομίζεις πως έχεις πιάτο του ΝΑΤΟ και της NASA.

Στην αγορά οι κορυφαίες μάρκες κατόπτρων είναι δεδομένες και είναι γνωστές εδώ και δεκαετίες.

Μόνο και μόνο η ομοιότητα του κατόπτρου σου με αυτά της famaval δεν σε αφήνει περιθώρια για να ελπίζεις πως διαθέτεις εξωγαλαξιακό κάτοπτρο.
Πόσο μάλλον αν ρίξεις στο τραπέζι και τα στοιχεία

Αν όλες οι μέλισσες έβγαζαν μέλι θα έτρωγαν και οι γύφτοι με το κουτάλι,λένε στο χωριό μου!

Υ.Γ.:Κακό δεν είναι που έχεις Fiat,κακό είναι που νομίζεις οτι το fiatακι σου είναι ferrari

Αν ήσουνα άτομο καλής συμπεριφοράς θα ήμουνα προθυμος να μιλήσουμε σε κλίμα φιλικό. Αλλά φίλε Μπάμπη είσαι ένας ξερόλας , Googlάρας και ανεδής. Πες μας ποιος είσαι και πως σε λένε και μετά βλέπουμε.

Υ.Γ. Οσο για τις κεραιες μου που τις υποτιμάς ( οταν κάποιος δεν μπορεί να φτάσει κάτι προσπαθεί να το κατεβάσει για να το φτάσει δηλαδή όσα δεν φτάνει η αλεπού ........ ) οι αναφορές λήψεων μου μιλάνε από μόνες τους. Εσύ τι λήψεις κάνεις και μας παρουσιάσες ....... Μπάμπη ??????????????????? :default_0016:

55 λεπτά πριν, Ο scottis έγραψε

Τίτος υπάρχει και κάνει ο,τι κάνει ο Ζερβουδάκης.

Υπάρχει ή δεν υπάρχει ξερολα Μπάμπη ο Τίτος ......??????
Σε παρακαλώ μην συγκρίνεις τον Τίτο ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ !!!!!
Ο ΤΙΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΑΣΤΟΣ  . Οι κεραίες του είναι από Αμερική & Καναδά που έρχονται και όχι από Κίνα ΞΕΡΟΛΑ ΜΠΑΜΠΗ.
Θα σε παρακαλούσα όταν λες το όνομα ΤΙΤΟΣ στα δορυφορικά να πλένεις το στόμα σου με Sensodyne οδοντόκρεμα !!!!!!
:default_0016:

20 λεπτά πριν, Ο Kypros_Pambou έγραψε

Αν ήσουνα άτομο καλής συμπεριφοράς θα ήμουνα προθυμος να μιλήσουμε σε κλίμα φιλικό. Αλλά φίλε Μπάμπη είσαι ένας ξερόλας , Googlάρας και ανεδής. Πες μας ποιος είσαι και πως σε λένε και μετά βλέπουμε.

Υ.Γ. Οσο για τις κεραιες μου που τις υποτιμάς ( οταν κάποιος δεν μπορεί να φτάσει κάτι προσπαθεί να το κατεβάσει για να το φτάσει δηλαδή όσα δεν φτάνει η αλεπού ........ ) οι αναφορές λήψεων μου μιλάνε από μόνες τους. Εσύ τι λήψεις κάνεις και μας παρουσιάσες ....... Μπάμπη ??????????????????? :default_0016:

Αύριο θα σου μοστράρω σκαναρισμένη σελίδα του tvsat του πρωτου τεύχους (Νοέμβριο του 1998) για να δεις τις επωνυμίες και τιμές κατόπτρων που κυκλοφορούσαν
τότε στην αγορά.

Άσε τις συμπεριφορές στην άκρη και βάλε το μυαλό σου να δουλέψει.Είναι έτσι όπως τα λέω,αν δεν είναι παρέθεσε στοιχεία και επιχειρήματα.
Αν δεν μπορείς,τότε πες πως έχω δίκαιο και τελειώνει το θέμα.

4 λεπτά πριν, Ο Kypros_Pambou έγραψε

Υπάρχει ή δεν υπάρχει ξερολα Μπάμπη ο Τίτος ......??????
Σε παρακαλώ μην συγκρίνεις τον Τίτο ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ !!!!!
Ο ΤΙΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΑΣΤΟΣ  . Οι κεραίες του είναι από Αμερική & Καναδά που έρχονται και όχι από Κίνα ΞΕΡΟΛΑ ΜΠΑΜΠΗ.
Θα σε παρακαλούσα όταν λες το όνομα ΤΙΤΟΣ στα δορυφορικά να πλένεις το στόμα σου με Sensodyne οδοντόκρεμα !!!!!!

Του τα κατασκευάζει η American mobile satellite.Σε πιστεύω!

Είναι παγκοσμίος άγνωστος ο τύπος και μου λες πως είναι άπιαστος; Αν ήταν τόσο γνωστός γιατί δεν άνοιξε τόσα χρόνια υποκατάστημα στην Ελλάδα να μοσχοπουλάει τα δορυφορικά του πιάτα που είναι κατασκευασμένα στον πλανήτη Άρη;

Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά παραδέχτηκες πως είναι φασονατζής.Τώρα μας μένει να αποδεχτείς και το φασονατζίδικο τριμετρο κατσαρολικό

Σε προσκαλώ και σε προκαλώ να βάλεις αναφορές λήψεων !!!!
Να δουμε τι πιάνεις Googlάρε ξερόλα. !!!!

Ο τύπος πρέπει να είναι γέρος γιατί η επωνυμία της επιχείρησης φέρει και τον τίτλο sons.Είσαι funboy της επιχείρησης; Χρυσές δουλειές θα έχει κάνει με τα λεφτουδάκια σου.Θα πουλούσε τα titosat πιάτα σε τιμές channel master

5 λεπτά πριν, Ο scottis έγραψε

Αύριο θα σου μοστράρω σκαναρισμένη σελίδα του tvsat του πρωτου τεύχους (Νοέμβριο του 1998) για να δεις τις επωνυμίες και τιμές κατόπτρων που κυκλοφορούσαν
τότε στην αγορά.

Άσε τις συμπεριφορές στην άκρη και βάλε το μυαλό σου να δουλέψει.Είναι έτσι όπως τα λέω,αν δεν είναι παρέθεσε στοιχεία και επιχειρήματα.
Αν δεν μπορείς,τότε πες πως έχω δίκαιο και τελειώνει το θέμα.

Την AMS την έφερα το 2012 ξερόλα Μπάμπη και θα μου μοστράρεις λίστα του 1998. Να την κάνω τι ???? . Άλλη η αγορά της Ελλάδας και άλλο εδώ στην Μεγαλόνησο Μπάμπη ξερολα

3 λεπτά πριν, Ο scottis έγραψε

Ο τύπος πρέπει να είναι γέρος γιατί η επωνυμία της επιχείρησης φέρει και τον τίτλο sons.Είσαι funboy της επιχείρησης; Χρυσές δουλειές θα έχει κάνει με τα λεφτουδάκια σου.Θα πουλούσε τα titosat πιάτα σε τιμές channel master

Βάλε αναφορά λήψης ξερόλα !!!!! Να δούμε εσύ τι " Channel Master "  έχεις
Κόπιασε ...... Σε προκαλώ.

18 λεπτά πριν, Ο Kypros_Pambou έγραψε

Ε,ρε γλέντια.

Καλά δεν ξέρεις πως η AMS άλλαξε ονομασία το 2000; Αγόρασες το 2012 πιάτο της AMS όταν αυτή μέχρι το 2008 είχε αλλάξει 15 επωνυμίες και επιχειρηματική δραστηριότητα

The Corporation was founded in 1988 as American Mobile Satellite Corporation. Its acquisition of ARDIS was completed on March 31, 1998. On April 24, 2000, the company changed its name to Motient Corporation, with its stock traded on the NASDAQ National Market under the symbol "MTNT".[3] MSV was formed by the integration of the spun-off satellite operations of Motient and TMI Communications and Company, L.P., a wholly owned subsidiary of BCE Inc. of Canada.[4] The new company has operations in both America and Canada, providing service to both countries and the Caribbean. MSV changed its name to SkyTerra in December 2008.[5] The company was traded Over-the-Counter and was listed on the OTCBB: SKYT. SkyTerra (formerly ‘Mobile Satellite Ventures’) [6] was the first company to receive a Federal Communications Commission license to deploy Ancillary Terrestrial Component (ATC) technology.[7

Το 2000 έγινε Motient Corporation,το 2008 έγινε SkyTerra και εσύ μου λες πως το 2012 αγόρασες πιάτο με την ονομασία American Mobile Satellite;

Το πιάτο σου έπρεπε να λέγεται Skyterra.Δεν υπάρχει American Mobile Satellite.Έχει πεθάνει το 2000

Έχει καταλάβει που πάει το έργο; Έχεις καταλάβει σε τι διασυρμό οδεύεις όταν μου λες αγόρασες το 2012 πιάτο μιας εταιρείας που έχει πάψει να υφίσταται απο το 2000;

Έχεις καταλάβει πως και το 2000 η American Mobile Satellite δεν κατασκεύαζε πιάτα αλλά ήταν εταιρεία τηλεπικοινωνιών και πρόσφερε υπηρεσίες; Έχεις καταλάβει πως σου πουλήσανε famaval σε τιμή channel master στην ανύπαρκτη εμπορική ονομασία American Mobile Satellite;

Δεν υπάρχουν,ούτε υπήρξαν ποτέ πιάτα με brand name AMS. Το καταλαβαίνεις ναι ή όχι; Το AMS είναι εφεύρεση του παπατζή που σου πούλησε το πιάτο

Πάρε τηλέφωνο στα δορυφορικά περιοδικά της Ελλάδος και ρώτα όλους τους γνωστούς εκδότες,τεχνικούς, συντάκτες-αρθρογράφους της δορυφορικής να σου πούνε αν κυκλοφορούσαν ποτέ πιάτα στην αγορά με την εμπορική ονομασία AMS (American Mobile Satellite ).

Μόνο εσύ γνωρίζεις αυτή την ονομασία και ο παπατζής έμπορος που την έβγαλε απο το μυαλό του!

O " παπατζής " έμπορος μου έχει κάνεις τις εγκαταστάσεις της Αμερικάνικης Πρεσβείας στη Κύπρο και όχι μόνο.
Αλλά τι κάθομαι και συζητάω. Μου αρέσει πάντως που ασχολείσαι μαζί μου !!!!! Ελπίζω να έχεις και καμία κεραία της προκοπής .... ( OLYMPUS SATELLITE CENTER )
Περιμένω αναφορά λήψης και να σου δείξω τι κάνει το  " αλουμινοκατσαρολικό " 3.4μ που έχω :default_0016:

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα